Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот tani05 » 24 Ное 2016, 13:23

Темата е колкото интересна, толкова и важна за нас - ако погледнем от положителната и страна, ще констатираме, че пазара ни е наситен с качествена храна, неприятното е, че много често в магазинната мрежа се продават зърнени храни с изтекъл срок на годност и гъгрици. Ако някой желае да не изхвърля ориз нападнат от гъгрици може да го залее в съд с вряла вода и да разбърка с лъжица, след което излива водата с изплувалите отгоре гъгрици и така няколко пъти, същото важи и за качамак - той се утаява, а гъгриците се отделят на повърхността, процедурата се използва до пълно избистряне на ориза, качамака или друга храна, след което се приготвя. При боб, грах, нахут отново се залива с вряла вода, отливате и наливате отново, кипвате и оставяте да престои докато изстине, след което изливате водата, почиствате зърната и можете да приготвите. Ще се радвам, ако съм полезна.
tani05
 
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:16

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот svetlozara » 24 Ное 2016, 13:47

Много полезна информация как да се отървем от гъгриците! Наистина понякога, когато нямаш опция как да си купиш продукта, който ти трябва.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот bojo_kolev » 25 Ное 2016, 11:53

Направо се хвърля наяденото от гъгрици. Каква е гаранцията, че с тази вряла вода ще излезе всичко? После ще ядеш гъгрици и надупкан боб. Не, мерси.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот vanusha » 25 Ное 2016, 13:50

Толкова зор да ги спася, по-скоро ще ги изхвърля и ще купя друго. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот MGB » 29 Ное 2016, 11:53

Гъгриците ядат само тези продукти, които са на зрънца. Поне такива впечатления имам. Другите не ги закачат, за разлика от молците, които май навсякъде се врат и са много по досадни и могат да се разпространят.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Snejna » 29 Ное 2016, 11:57

MGB написа:Гъгриците ядат само тези продукти, които са на зрънца. Поне такива впечатления имам. Другите не ги закачат, за разлика от молците, които май навсякъде се врат и са много по досадни и могат да се разпространят.

Може! аз имах молци и изхвърлих всичко и така се спасих, просто нямаше друг начин, всичко беше с тях.. и те едни и червейчета пускат, грозна история.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Jully » 30 Ное 2016, 16:41

И аз си мисля, че само в коша да отидат нещата е спасението, не че ако си ги сготвиш гъгриците ще стане кой знае какво, храната на бъдещето са все пак. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот vanusha » 19 Апр 2017, 12:21

Сега с някакъв пакетбоб са дошли гъгрици, защото го сготвих след 2-3 дни след като го купих и видях, че е пълен,обаче късно вече, беше тръгнало и в шкафете. Всичко отиде на боклука, измих хубаво и оставих няколко дни без нищо вътре да се изчисти.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот svetlozara » 20 Апр 2017, 10:14

А гъгриците какво са, буболечки, или са като мучици, или са някакви лаври? У нас имам сега по пакетите едни малки червейчета, имах по-скоро, всичко изхвърлих. :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Jully » 16 Юни 2017, 10:51

svetlozara написа:А гъгриците какво са, буболечки, или са като мучици, или са някакви лаври? У нас имам сега по пакетите едни малки червейчета, имах по-скоро, всичко изхвърлих. :roll:

гъгриците са като малко бръмбърчета, молците имат лаври и после червейчета и т.н. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта