Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 03 Окт 2016, 12:02

В неделя, докато разчиствахме, жена ми изрева, все едно я убиват. Тичам бързо, отде да знам какво е станало. А тя държи в ръцете си пакет с макарони и ми сочи, че вътре имаме малки буболечки. Завчера бяхме яли от тях, нищо им нямаше, а сега целият пакет се движеше.
Като се качих на стълбата, видях черните буболечки гъгрици навсякъде в шкафа. Където по повърхността е оставало брашно, някое бобче, десетки гъгрици си правеха купон.
Жена ми, като всяка жена с лабилни нерви, изхвърли всичко от шкафа - десетки левове назад от храни и подправки. На мен остана задачата да се оправя с гадинките.
Чета из интернет, че спасение много трудно, поне седмица трябва да стои отворен шкафа, да се пръска с препарати, да се убият и ларвите.
Наистина ли е толкова сериозна борбата с гъгриците? Има ли някакъв алтернативен начин за справяне с тях без битова химия?
Ще разчитам да помогнете на един мъж в реално затруднение... :cheerleadersmileygirl:
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Sophia.G » 03 Окт 2016, 12:33

Изхвърляш всичко, колкото и да ти е жал. След това - изчистваш добре и няколко дни със тампонче с чист спирт обтриваш дървенията. Задължително оставяш отворено, за да се проветря. За съжаление, не си застрахован от повторно появяване. Започнах да съхранявам в отделен рафт в хладилника всички възможни форми на зърно - боб, леща, грах, макарони.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот BeenieGal » 03 Окт 2016, 13:11

Всичко отива в коша в такива случаи, защото може да ти се струва, че в даден пакет няма налазили, но има ларви, които после пак превземат продуктите. Най-сигурно е да се затварят подобни продукти в стъклени буркани или плътно затварящи се съдове. Има едни лепкави ленти, безвредни за нас, те няма ли да помогнат? Мисля, че има и за молци и гъгрици, не само за мухи.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот sofi_black » 03 Окт 2016, 15:16

Проверявайте и чистете хубаво местата, къдета са били продуктите и гъгриците, защото така едно зърно боб беше се завряло в една дупка и не съм го видяла. После все се чудех откъде излизат и се множат, докато не го намерих.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот ivoblinc » 04 Окт 2016, 09:02

Не знам с какво може да се убият тия гадинки, но за да не се появяват, се слагат орехови листа или джоджен в пакета. Миризмата им ги гони да не ядат пакетираните храни.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот srednogorski » 21 Окт 2016, 17:01

Аз знам че трябва да е сухо мястото и по-често да се минава с някъв препарат. Миризмата ги отблъсква и се появават по-рядко. незнам иначе причината за появата им.
srednogorski
 
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:34

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 20:30

Искат да си хапват, затова се появяват. Какви са тези препарати, които могат да ги унищожат, а и все пак храна се държи там, не е добре да се пръска.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Lilly_milly » 08 Ное 2016, 17:42

ivoblinc написа:Не знам с какво може да се убият тия гадинки, но за да не се появяват, се слагат орехови листа или джоджен в пакета. Миризмата им ги гони да не ядат пакетираните храни.


Това действаше на молците, явно и на гъгриците действа.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:46

каква е разликата между мулец и гъгрица? :?:
А иначе за дафиновия лист и аз съм го чувала, но незнам дали е истина, взех си едн пакет точно с тази цел и така стои даже май го изгубих някъде. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Гъгрици в кухненския шкаф - помощ! Има ли спасение?

Мнениеот viking » 11 Ное 2016, 14:43

Rali_hr написа:каква е разликата между мулец и гъгрица? :?:
А иначе за дафиновия лист и аз съм го чувала, но незнам дали е истина, взех си едн пакет точно с тази цел и така стои даже май го изгубих някъде. :mrgreen:


Молецът е гъсеничката в пашкулче, която после става на една сива малка пеперудка, а гъгрицата е като минибуболечица и не лети.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron