Синът ми няма вече да бяга от училище, но не се ли нарушават правата му на пациент?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Синът ми няма вече да бяга от училище, но не се ли нарушават правата му на пациент?

Мнениеот Pipilota » 06 Окт 2016, 14:42

KlarisDean написа:Абе, гледам, всички са много съгласни да се дава информация за заболяването, обаче ако ставаше дума за вашето дете?! Не знаете или не помните колко за жестоки децата в училищна възраст? Мен са ме наричали Дарт Вейдър с години заради астмата. Имах съученик с клинична депресия. Нужно ли е да казвам какви бяха реакциите когато другите в класът разбраха? Подсказвам - не бяха разбиращи, бяха жестоки. Ясно е, че трябва да се намери начин да се прекрати практиката с фалшиви бележки, но без да се издава толкова лична информация.

Почти съм 9999999% сигурна, че в амбулаторния лист, който се издава, за извинение на отсъствието НЕ пише заболяванията, като астма, или диабет и подобни, така че не мога да си обясня къде е проблемът, че в училище ще разберат, че детето е било болно от Бронхит и е отсъствало една седмица по тази причина. Което означава, че другите заболявания няма как да станат ясни на съучениците, освен ако то самото не сподели, ако прецени.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Синът ми няма вече да бяга от училище, но не се ли нарушават правата му на пациент?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2016, 12:50

В момента искат да направят нов документ, с който да се извиняват отсъствията и да не съдържа лична информация, но докато се получи този лист и се измисли, ще мина годината.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта