Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот donni » 05 Окт 2016, 17:35

Появи ми се розов лишей, ходих на лекар и ощо взето разбрах, че трябва сам да си мине и да не се къпя или поне да не мокря мястото, където е той, защото така се разпространява. Една съседка ми каза, че за розов лишей много помагало да се маже със сребърна вода. Първо, не знам каква е тази вода. Второ, чудя се дали да пробвам, защото нали уж не трябва да се мокри! Трето, какво мога да ползвам друго, за да мине по-бързо, че ме и сърби?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот pravilno » 05 Окт 2016, 17:38

По принцип сребърната вода изчиства бактериите и вирусите, а лишеят се смята, че от вирус се появява. Чувала съм, че помага, но дилемата е голяма с това немокрене.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот dejavu » 06 Окт 2016, 09:10

Сребърна вода е вода, в която има концентрирано колоидно сребро. И наистина много помага при дезинфекциране на рани, за премахване на бактерии и такива неща. Може и да ти помогне. Розовият лишей е доста упорит, и повече сърби, отколкото нещо друго. Може би трябва да го мажеш с нещо друго, което да потушава сърбежа.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот Alex_mor » 06 Окт 2016, 09:14

Не се ли разпространява заради теченето на водата, а ако слагаш сребърна вода с памук концентрирано на мястото, не би следвало да има проблем. Иначе съм чувал, че някои са го мазали със сажди. :mrgreen:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот penelopa » 06 Окт 2016, 09:57

Зареди се с търпение, защото не минава толкова бързо този лишей. Месец-два не ти мърдат. Често се появява след някакво вирусно заболяване, не е заразно. На мен така ми се появи и го мазах с някакъв мехлем.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот fawla » 06 Окт 2016, 11:37

Не ти ли предписаха мехлем? Все пак според мен при лишеи, колкото са упорити е по-добре да бъдат третирани с медицински препарати, а много малко вероятно е да се мисли за народна медицина.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот niya_mazova » 06 Окт 2016, 17:18

Аз нямах никакъв ефект от мазилата, които ми беше предписал доктора. Сърбежът не ме тормозеше толкова. За известно време забравих какво е сапун, душ гел, миех се с хладка вода и с хавлията само попивах, без да търкам. Лека-полека си отшумя самичко. А, и само памучни дрехи, без никаква синтетика.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот Rali_hr » 10 Окт 2016, 15:58

Сребърната вода все пак е антибактериална, може и да има ефект, може да пробваш, но колкото е упорит, не вярвам да постигнеш голям успех.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ако мажа розов лишей със сребърна вода, ще помогне ли?

Мнениеот ramimni » 11 Окт 2016, 14:10

За сребърната вода не знам дали помага, но цинкова паста и хума правят чудеса и по-бързо минава.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron