Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот mangusta » 11 Окт 2016, 15:04

Ако смутито е с кисело мляко, банан и друг засищащ плод, няма ли да държи по-дълго време? Ако те задържи 2 часа, пак добре. Нали е по-здравословно да се яде по малко, но по-често.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2016, 16:18

mangusta написа:Ако смутито е с кисело мляко, банан и друг засищащ плод, няма ли да държи по-дълго време? Ако те задържи 2 часа, пак добре. Нали е по-здравословно да се яде по малко, но по-често.

Тези с кисело мляко не мисля че са много полезна опция.. и с мляко и подобни с плодове.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Mon_ton » 12 Окт 2016, 10:06

Предлагам ви да си изберем 6-7 рецепти, всяка да предложи и да се предизвикаме 10 дена да пием само смути за закуска или когато ни е удобно и да споделим как се чувстваме.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2017, 15:12

Не искате ли наистина да го направим, скоро си купих блендер и тръпна в нетърпение да го изпрпобвам по-сериозно!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 14:53

fawla написа:Не искате ли наистина да го направим, скоро си купих блендер и тръпна в нетърпение да го изпрпобвам по-сериозно!

Искаш ли да ти препоръчам нещо, което сега си хапвам много често! Кисело мляко, замразени плодове ! пробвай!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Yunona » 15 Фев 2017, 15:03

fawla написа:Не искате ли наистина да го направим, скоро си купих блендер и тръпна в нетърпение да го изпрпобвам по-сериозно!


Блендерът е супер придобивка :)
Моят тази сутрин ми забърка бадемово мляко (домашно приготвено), малко банан, круша, конопен протеин. Буквално летящ старт на деня ми :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Malina » 15 Фев 2017, 15:06

Yunona написа:
fawla написа:Не искате ли наистина да го направим, скоро си купих блендер и тръпна в нетърпение да го изпрпобвам по-сериозно!


Блендерът е супер придобивка :)
Моят тази сутрин ми забърка бадемово мляко (домашно приготвено), малко банан, круша, конопен протеин. Буквално летящ старт на деня ми :)

Само това ли закусваш, стига ли да ти да се заситиш? На мен ми идва малко да изям само едно смути, дори и да е вътре напимер с авокадо. Аз си правя - от сок от ябълка, морков, цвекло да речем, блендирам с половин авокадо. Уж трябва да ме засити - но не става.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2017, 17:07

Аз слагам овесени ядки и мед в смутито и става много вкусно.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот Yunona » 15 Фев 2017, 19:13

Malina написа:
Yunona написа:
fawla написа:Не искате ли наистина да го направим, скоро си купих блендер и тръпна в нетърпение да го изпрпобвам по-сериозно!


Блендерът е супер придобивка :)
Моят тази сутрин ми забърка бадемово мляко (домашно приготвено), малко банан, круша, конопен протеин. Буквално летящ старт на деня ми :)

Само това ли закусваш, стига ли да ти да се заситиш? На мен ми идва малко да изям само едно смути, дори и да е вътре напимер с авокадо. Аз си правя - от сок от ябълка, морков, цвекло да речем, блендирам с половин авокадо. Уж трябва да ме засити - но не става.


Моето смути засища много - заради протеина и бадемите. Те са основният фактор в засищането. Не прецеждам бадемовото мляко, така че фибрите са си вътре. Бананът и крушата пък дават достатъчно въглехидрати, за да те "вдигнат" и освежат. Количеството ми е не по-малко от 350 мл.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще се включите ли в смути предизвикателство?

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2017, 14:37

Овесени ядки и ядките могат да заситят повече, ако не успявате да се заситите с обикновено смути, т.е. само от сок. В началото ще пробвате с по-хранителни, с времето няма да имат енужда от това и ще може да се заситите и с такова с авокадо вътре. И моя ден стартира със смути, различни видове си права, аз го правя с авокадо, някой път с ядки, с овесени ядки не ми харесва, но позната пък само такива пие. :) експериментирайте и ще си намерите някое,което ви засища бая!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron