Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот julianne » 08 Ное 2016, 17:25

MaLkA_sLaDoRaNa написа:И аз съм опитвала с тези кремчета на Йоткер, омекват бисквитите, но малко сухичка ми стои. А аз обичам да ми е сочна. Как постигате бисквитената ви торта да е по-сочна, а не като суха паста?


Трябва да се топят бисквитите във вода или прясно мляко. Но и кремът си има значение.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот Kremiliya » 09 Ное 2016, 10:10

С тея смотани кремове нищо няма да постигнеш, ако искаш вкусна торта,т рябва и кремът ти да е вкусен и да са поляти бисквитите обилно в него. Аз топя обикновено бисквитите в сока от компот, може и в мляко, във вода със захар също става. У нас харесват бисквитената торта с нишесте, но от време на време успявам да прокрадвам идеята за такава с шоколад, с крем с маскарпоне или крема сирене, или млечен, но представите им за бисквитена торта е с нишесте. Тогава слагам обилно нишесте, за да станат сочни, а най-долния ред никога не топя, за да има стбилност тортата, но тя все пак се овлажнавя от крема.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот fawla » 26 Юли 2017, 11:30

Яла съм много вариации, но сметана и шоколад, с парченца орео вътре изсипано върху блат от бисквити ми е едно от най0вкусните. Че и лесно става.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот kikimoraa » 26 Юли 2017, 15:14

С много шоколад ще е вкусна, никгоа не съм пробвала. За мен бисквитената торта е обикновена торта, само и единствено с млеченкрем или нишесте. Навици, какво да ви кажа!
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта