Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот Pipilota » 06 Окт 2016, 14:33

У нас напоследък всички са полудели по въпроса с бисквитените торти. :cheerleadersmileygirl: Аз мога да правя само класическата за мен - бисквити, нишесте, бисквити нишесте и така до края :mrgreen: Обаче вече бисквитената торта не е това, което беше от спомените ни от детството, а може да бъде и много луксозен сладкиш, който да бъде поднесен дори на някое празненство. :gift:
Разкажете какви бисквити ползвате, какво правите, за да получите най-страхотната бисквитена торта, която ви е най-любима! :utensils:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2016, 15:18

Аз правя една много вкусна торта - маскарпоне, сметана, какао, пудра захар, бисквити и течен шоколад. ;) Ето това вече е вкусна торта по моите представи, пробвай! течен шоколад - 400 гр
Маскарпоне - 250 г сирене
сметана - 200 г сладкарска
пудра захар - 100 г
бисквити - 300 г обикновени
какао - за декорация
и прясно мляко или вода със захар за топене на бисквитките ;) прави се крема от горните съставки, без шоколада, а с шоколада се намазва формата (т.е. първо се слага найлон и от там се намазва шоколада)> отгоре се слагат бисквити, крем и бисквити и пак крем и пак бисквити :) или както ти харесва, може и на парчета. Оставя се да се охлади и се яде с истински кеф и наслада! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот ivoblinc » 06 Окт 2016, 15:57

Нишестето като крем за бисквитена торта май е вече изместено тотално :grin: . Сега майките гледат да правят все по-засукани и "необикновени" бисквитени торти. Само да ми я направят, всякаква я ям :lol: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот Kremiliya » 07 Окт 2016, 10:42

За мен бисквитената торта снишесте е онази, която свързвам като чуя бисквитена торта. Разбира се бих яла и по-закусани варианти, които са различни на вкус, но няма да е домашната бисквитена торта, която помня. Харесват ми тези, които са много сухи и стегнати с много шоколад, май се правят на принципа на "сладък салам" :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот PasDeDeux » 07 Окт 2016, 11:07

Майка ми прави една без крем. Натрошава 4 пакетчета обикновени бисквити, излива 250 г разтопено масло, голямо пакетче, и литър и 250 г прясно мляко и бърка. После добавя 3 пакетчета хубаво натурално какао, пудра захар, 2 прахчета ванилия, 50 г натрошени, но не на много дребно орехи и 30 мл коняк. Захарта е на вкус. Всичко това се разбърква на ръка и се изсипва в подходящ съд. :smile:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Окт 2016, 13:09

PasDeDeux написа:Майка ми прави една без крем. Натрошава 4 пакетчета обикновени бисквити, излива 250 г разтопено масло, голямо пакетче, и литър и 250 г прясно мляко и бърка. После добавя 3 пакетчета хубаво натурално какао, пудра захар, 2 прахчета ванилия, 50 г натрошени, но не на много дребно орехи и 30 мл коняк. Захарта е на вкус. Всичко това се разбърква на ръка и се изсипва в подходящ съд. :smile:

Няма ли яйца? В действителност няма какво да държи прясното мляко... :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот mix_twix » 07 Окт 2016, 13:59

И аз харесвам сегашните бисквитени торти, има такива,които са със сметана, шоколад и масло, това се изсипва при бисквитите, разбърква се и после ядеш и ревеш, както казват в оная реклама. :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот exotic » 10 Окт 2016, 13:13

Аз вчера направих една с онези кремове на д-р Йоткер, сметана и банани. Получи се много добре, признавам си, че бананите си бяха мое хрумване. :grin:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2016, 15:30

exotic написа:Аз вчера направих една с онези кремове на д-р Йоткер, сметана и банани. Получи се много добре, признавам си, че бананите си бяха мое хрумване. :grin:

Ех, колко мразя торти с банани, направо отвратително.. :) обаче на вас явно ви е харесва :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Най-вкусната бисквитена торта, каква е вашата рецепта!

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 10 Окт 2016, 16:08

И аз съм опитвала с тези кремчета на Йоткер, омекват бисквитите, но малко сухичка ми стои. А аз обичам да ми е сочна. Как постигате бисквитената ви торта да е по-сочна, а не като суха паста?
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта