Защо мразите младите хора?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Защо мразите младите хора?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Окт 2016, 13:03

Синът ми завърши университет тази година и се опитва вече няколко месеца да си намери работа, обаче хората масово говорят, че младите за нищо не стават, не ги ли виждате какви са и какво ли още не. Не разбирам защо изпитваме такава голяма омраза към младите хора, защо не им даваме шанс да се справят в живота си?! Нормално ли е според вас да изпитваме към младите такава омраза? Какво не ни харесва в тях, все пак ние самите сме им родителите, не признаваме ли, че по този начин ние сме се провалили като родителите, т.е. ние сме лошите в действителност? Изобщо, защо всички казвате, че младите хора са лоши, не са качествени и изпитвате омраза към тях?! Какъв ви е проблемът с младите? :mad:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот lini_leni » 07 Окт 2016, 13:54

Аз нямам никакъв проблем с младите, може би защото и аз още се причислявам към тях :wink: . Но пренебрежителното отношение е само от страна на празните и плоски хора, които не виждат по-далеч от носа си. Ако един млад човек има заложби, упорит е и знае какво иска и как да го постигне или поне се опитва, никой няма да говори за него, че не става.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот mix_twix » 07 Окт 2016, 13:58

Щото всички са смотаняци и аз много се дразня като почнат да говорят какъв лош материал са младите. Особено като ги чуя "тя ся кви излизат от университетите".. ми кви излизат, вашите деца, които сте възпитавали като боклуци, явно. Винаги е имало пренебрежение към младите и различие между поколенията, ама такова каквото го има в момента не е било,... :evil:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот Локумът » 07 Окт 2016, 14:36

Искаме да с евърнем назад във времето и пред нас да стои отново целия ни живот, а не да сме станали скучни хейтъри, ей за тва ги мразиме! :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот borkova » 10 Окт 2016, 11:57

Винаги ще има различия между поколенията, но как хората да уважават и зачитат младите и да имат добро отношение към тях като ги гредат как се млатят и унижават и се хвалят с това в интернет? Едва ли някой нарочно възпитава детето си да кара съученичка да се съблича чисто гола или други извращения. Това са показатели, че сме болно общество и светът ни е болен.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 03:19

И аз съм в същото положение като сина ти. Той намери ли си работа или все още не е? Какво е завършил? Аз от месец и половина съм безработна и никой не ти дава шанс да работиш по специалността си, защото нямаш достатъчно опит. Е м.мка му как човек да го придобие тоя опит? Да не се раждаш с него? Като учиш не те искат, защото нямаш образованието, после си нямал стаж.. Ако може да си на 20-25 максимум, с 5 перфектни езика, с 5 години стаж и да не искаш повече от 300-400 лв. заплата. Даже ако може и безплатно да им работиш най-добре. Да не си женен/омъжена, да нямаш деца и изобщо да не ти минават такива планове през главата и т.н...Пропаднала държава..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот Mauritius » 18 Ное 2016, 10:48

Младите хора са умни, запалени, инициативни и със съвсем различни идеи и виждания. Не разбирам защо някой трябва да ги мрази.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот valensiq » 23 Ное 2016, 15:19

И на мен не ми харесва, какви определения се дават. Завърших преди 5 години начална педагогика и започнах работа като учителка, почти веднага. Първо бях възпитателка в занималнята. След като дойде време за моя първи клас, на първата родителска среща немалко бяха подмятанията "те днешните млади, като ги знам кви излизат от университетите'', ами това как да те надъха да работиш и да гледаш децата им?! Почувствах се много обидена, и все още ми е неприятно и се ядосвам на подобен род подмятания.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот Lili_gagarin » 23 Ное 2016, 16:24

Тъпото е, защото тея хора, които сега ги плюят, скоро ще им "легнат" на гърбовете и вместо да вярват, че младите ще се справят, те са се фокусирали върху лошото и дават оценки като луди...
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Защо мразите младите хора?

Мнениеот asdddwww » 23 Ное 2016, 16:59

Винаги я е имала омразата и недоволството към младото поколение, ако изчезне, може би света ще се е сбъркал нещо.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта