Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Jully » 10 Ное 2016, 14:49

NikPopov, вярваш ли , че нещо таков анаистина би имало ефект, надявам се, че това не е поредната реклама, макар че адски много се съмнявам да не е. Не мисля, че има нещо, улавящо вълните из къщи, дори и да има wi-fi то той би бил опасен, ако е в близост до главите ни, а не ако е поставен някъде си. Не вярвам, че тялото ни чак толкова лесно се влияе. Да може да се изморяват очите и главата заради постоянното напрежение, но ако ограничите техниките у дома, може би ще почувстате ефект и без да си вземате магически стикери, улавящи невидимото.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот svetlozara » 10 Ное 2016, 16:33

Ако всичко е в рамките на нормалното не би трябвало да има никакви проблеми с използването на технологиите, ако се ограничават децата дори може да е по-зле, защото по този начин ще се попречи да адаптират към съвременния живот. Всичко трябва да се използва с мярка, това важи от най-простото , до най-сложното в тоя живот.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот отчаяна » 10 Ное 2016, 18:06

Докато са деца, можем да оказваме влияние и да обясняваме и контролираме. Но като пораснат и станат възрасни, пак прекаляват и се зомбират от компютри и т.н. Така че си е до разбиране и мозък.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Rali_hr » 14 Ное 2016, 15:07

отчаяна написа:Докато са деца, можем да оказваме влияние и да обясняваме и контролираме. Но като пораснат и станат възрасни, пак прекаляват и се зомбират от компютри и т.н. Така че си е до разбиране и мозък.

В смисъл, че ако са тъпи, ще прекарват много време на компютъра ли? :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот ramimni » 14 Ное 2016, 17:45

Rali_hr написа:
отчаяна написа:Докато са деца, можем да оказваме влияние и да обясняваме и контролираме. Но като пораснат и станат възрасни, пак прекаляват и се зомбират от компютри и т.н. Така че си е до разбиране и мозък.

В смисъл, че ако са тъпи, ще прекарват много време на компютъра ли? :mrgreen:


И аз мисля, че който седи по цял ден на компютъра, няма мозък :mrgreen: !
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот NikPopov » 22 Ное 2016, 16:31

Jully написа:NikPopov, вярваш ли , че нещо таков анаистина би имало ефект, надявам се, че това не е поредната реклама, макар че адски много се съмнявам да не е. Не мисля, че има нещо, улавящо вълните из къщи, дори и да има wi-fi то той би бил опасен, ако е в близост до главите ни, а не ако е поставен някъде си. Не вярвам, че тялото ни чак толкова лесно се влияе. Да може да се изморяват очите и главата заради постоянното напрежение, но ако ограничите техниките у дома, може би ще почувстате ефект и без да си вземате магически стикери, улавящи невидимото.


Здрасти. Като човек, който напоследък изчете доста неща по темата мога да ти кажа, че това за wi-fi лъчите не е точно така. Те вредят независимо от това къде са разположени в помещението, особено ако спим или работим там. Права сте, че трябва да се ограничи техниката, но това за "невидимото"...винаги има хора, които вярват и такива, които не вярват. Малко като с извънземните. Аз не съм от най-вярващите, но напоследък все повече се убеждавам, че може и да са верни тези неща.

Все пак поръчах вече устройство за защита от телевизори и лаптопи, да видим дали ще има някакъв ефект :)
NikPopov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2016, 14:31

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 16:35

NikPopov написа:
Jully написа:NikPopov, вярваш ли , че нещо таков анаистина би имало ефект, надявам се, че това не е поредната реклама, макар че адски много се съмнявам да не е. Не мисля, че има нещо, улавящо вълните из къщи, дори и да има wi-fi то той би бил опасен, ако е в близост до главите ни, а не ако е поставен някъде си. Не вярвам, че тялото ни чак толкова лесно се влияе. Да може да се изморяват очите и главата заради постоянното напрежение, но ако ограничите техниките у дома, може би ще почувстате ефект и без да си вземате магически стикери, улавящи невидимото.


Здрасти. Като човек, който напоследък изчете доста неща по темата мога да ти кажа, че това за wi-fi лъчите не е точно така. Те вредят независимо от това къде са разположени в помещението, особено ако спим или работим там. Права сте, че трябва да се ограничи техниката, но това за "невидимото"...винаги има хора, които вярват и такива, които не вярват. Малко като с извънземните. Аз не съм от най-вярващите, но напоследък все повече се убеждавам, че може и да са верни тези неща.

Все пак поръчах вече устройство за защита от телевизори и лаптопи, да видим дали ще има някакъв ефект :)

Какво си взел за wi-fi? То като се има предвид колко мрежи хващам у нас не знам дали пробелмът би бил в моя рутер, но все пак е в стаята на децата, защото е средна стая и от там сигналът се разпростира навсякъде. Би ли дал малко повече информация? как работи, влияе ли на сигнала и не е ли достатъчно да спираме рутера вечер?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 23:59

Как ще се разбере дали действа това устройство? Само по липсата или наличието на главоболието на сина ти ли ще разбереш?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот NikPopov » 23 Ное 2016, 14:54

Значи, аз купих устройството Форпост 1 от този сайт, иначе доколкото виждам, Vernada GEO e това, което би трябвало да предпазва от Wi-fi. Ако искате, пишете им или се обадете на телефоните за контакт, в София се намира офиса и може би ще ви дадат повече информация от мен, виждам, че се предлага и замерване на геопатогенни зони също така.

А иначе няма как да се разбере дали това нещо действа, освен ако наистина главоболието и цялостното функционално и здравословно състояние на сина ми не се подобрят :) Ще видим до седмица-две дали ще има някакво подобрение...
NikPopov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2016, 14:31

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Снежана.Петкова » 23 Ное 2016, 15:21

Всяко прекаляване носи негативи.Несъмнено не можем да избягаме от новите технологии , но можем да ги сложим в разумни граници.Първо, дайте личен пример като родител, че свободното време може да се използва и за други приятни неща – спорт,изкуство , книги, разходки, реално общуване с хора, и какво ли не. Не се забивайте в компютъра си след работа, без да му обръщате внимание. Второ,нека детето да изпита заедно с вас удоволствие и от други дейности.Вие сте този, който въвежда, показва новите неща.Свършете някоя работа заедно, така ще постигнете двоен ефект, освен, че ще го откъснете от таблета, ще формирате отношение към труда, отговорност към общото съжителство.Може да е малко трудно в началото – да ви пречи повече, отколкото помага, но постепенно нещата ще се подобряват. Забавлявайте се заедно, това е много удовлетворяващо за детето - спортувайте, творете, лудейте, играйте на различни игри, които изискват движение, въображение или чувство за хумор.Трето - не използвайте технологиите като награда, а напротив, дайте на детето да разбере , че те са само средство , което използваме да си улесняваме живота, да се образоваме, да комуникираме.Те са само част от живота ни, но не и целият живот.
Снежана.Петкова
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:35

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта