Как да си намеря приятели на новото място?

Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот vanessa_ » 10 Окт 2016, 14:08

Здравейте! От 1 година с мъжа ми се преместихме в друг град, той си намери работа, а аз съвсем скоро очакваме нашето първо дете. Мъжът ми винаги е бил контактен, лесно си намира среда, но пък за сметка на това само на работа, извън нея не иска да прекарва време с други, не обича непознатите. :roll: Което е много странно, но и добре за него - той си има своите забавления и разговори с хора на работа, а извън нея има спокойствие и почивка. :roll: А аз не работя сега и стоя по цял ден сама, няма с кого да си кажа и една дума, да споделя. :roll: Не знам как да си намеря приятели, а и не съм тийнейджър, че да се срещам с различни хора и да се запознавам. Много ми е трудно да си намеря приятелства, вие как се справяте? Имате ли приятели извън работа, ако сте се преместили в друг град, как намерихте новата си среда? :sad:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот mimeto90 » 10 Окт 2016, 14:28

На него му е лесно, защото той ще се запознае с хора на работата и може да завърже приятелства там, но ти като не работиш и си бременна, няма как да стане това при теб. Освен да се огледаш за комшийките, ако има някои по-млади, с малки деца - с такива, които ще имаш общи теми и приказка. Приятелствата с времето се завързват, като ви понаучат в кварталаи на местата, където най-често ходиш. Мъжа ти няма ли те запознае с някои негови колеги, с жените им и да си ходите на гости или да се събирате на по кафе?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот Rali_hr » 10 Окт 2016, 15:54

Мисля, че малко вероятно да си намериш приятели, докато стоиш у дома, но не се притеснявай, включвай се в различни групи във фейсбук на твоя град, завързвай приятелства от там, от форуми, а скоро когато бебето се роди по полянките ще се запознаеш с нови майки, с които ще започнеш да се виждаш и да сформирате приятелства :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот gomez123 » 11 Окт 2016, 09:37

В нов град няма как веднага да намериш приятели, дори познати. Имай търпение и всичко ще се нареди. Трудна е адаптацията, още повече като не познаваш никого. Но да останеш вкъщи не е добре, дори и да се разхождаш сама пак е нещо и случайностите ще се проявят.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот annydance » 11 Окт 2016, 13:25

Живеем в такъв свят, че на всеки мусе налага да се мести на ново място да живее, дори по няколко пъти и се сблъсква с подобен проблем. За жена може би е по-лесно да си намери приятели, отколкото за мъж, поне на мен така ми се струва. Като не ходиш на работа, ходи по разни интересни за теб събития и места, където ще си сред много хора и така все ще завържеш приказка с някой.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Окт 2016, 14:11

Запиши се на някакъв спорт, йога за бременни, ходи на курсове за бременни и се запознавай с жени в твоето положение, така ще имате общи теми и заедно ще преминете през един много специален момент от живота ви, това няма как да не ви направи приятелки за цял живот!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот vanessa_ » 11 Окт 2016, 14:37

Не съм се сещала да се включа в различни групи ... може би и това е начина, благодаря ви за идеята :)
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот Mon_ton » 12 Окт 2016, 10:10

vanessa_ написа:Не съм се сещала да се включа в различни групи ... може би и това е начина, благодаря ви за идеята :)
Скоро, когато се роди бебето ще се запознаеш с много женис деца и ще разбереш, че това е това, от което имаш нужда, от жени с които да общуваш за бебето и да не им е досадно, а интересно и необходимо! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот analizatorka » 12 Окт 2016, 10:57

Това е неизбежно :lol: , майките с деца и колички винаги приемат нови "членове" в групите си :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да си намеря приятели на новото място?

Мнениеот Elica » 12 Окт 2016, 12:32

Запиши се на курс за бремненни и там ще си намериш много приятелки, може да си сформирате някоя групичка.:)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта