Различават ли се супата и чорбата?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот vanessa_ » 14 Окт 2016, 15:31

Излишно издребняване, какво значение има супа ли е, чорба ли е? За мен е едно и също, но някои неща носят името си чорба. За мен рибената чорба си е точно и рибена супа. Чорба е по-скоро нещо течно,а з така го приемам, както казваме манджа.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот julianne » 17 Окт 2016, 12:19

Някой професионален готвач направо ще те разкъса за тия думи, че е все едно и почти едно и също :lol: . За мен разликата е в техниката на приготвяне, която не е кой знае колко съществена. Ама специалистите като са решили, че са различни ястия, така да бъде, все на едно място отива и все е вкусно :smile: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот Pipilota » 17 Окт 2016, 12:37

Може да си има някакви тънкости,аз съм сигурна, че и супите рядко ги правим по правилната рецепта. :roll: А и като гледам как прецеждат и какво бистри бульони правят по разни супи, направо сме на светлинни години в домашната кухня, че чак и да чепкаме кое какво е. Както каза и julianne всичко е вкусно и отива на едно място. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот Lollipop » 17 Окт 2016, 14:09

Pipilota написа:Може да си има някакви тънкости,аз съм сигурна, че и супите рядко ги правим по правилната рецепта. :roll: А и като гледам как прецеждат и какво бистри бульони правят по разни супи, направо сме на светлинни години в домашната кухня, че чак и да чепкаме кое какво е. Както каза и julianne всичко е вкусно и отива на едно място. :mrgreen:

геехехе, като вчера видях една супа в една кунирнарна група, по моите представи по-скоро на буламач приличаше. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот vanessa_ » 19 Окт 2016, 14:26

Аз знам, до колко в вярно разбира се, само супата и чорбата си знаят, но че чорбата се прави с по-малко продукти, по-рядко е като консистенция, няма застройка, както при супата *може да има запръжка, а супата е с повече материал, по-гъста, по-питателна като съдържание. :roll:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот suzii » 19 Окт 2016, 15:33

Според мен няма разлика просто чорбата е по-стара дума за супа.
И до колкото съм чувала чорбата е много рядка, като бульон, а супата си е супа.
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот mamina » 19 Окт 2016, 15:42

Хич не обичам тези бистрите чорби или супи. Плува там някакво си зеленчуче и няма какво да те наяде. Не е ли си с повечко неща вътре, че и с месце, не ми я хвали. И застройката придава своя си вкус.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Различават ли се супата и чорбата?

Мнениеот Ива Тодорова » 04 Дек 2018, 16:39

Аз си мислех че супата е по-гъста, а чорбата - по-водниста. :mrgreen:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта