Мами, как се справяте с майчинството?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Malina » 13 Окт 2016, 12:49

Със сигурност промяната е много тежка и необичайна и дори плашеща. Изведнъж ежедневието се променя, мен в момента ме спасява само хобито ми, което ми помага да се занимавам с нещо и да се развличам от черните мисли в главата ми. Веселите филми и анимации също помагат. Намери начин за приятни изживявания и се радвай на детето си, защото повярвай ми, по-тежко е да няма на кого да се радваш и да си мечтаеш само да чуеш плач от другата стая.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 14:38

Забавлявайте се с детенцето си, намерете си хоби, много майки имат някакви интересни занимания, като например да правиш тихи книжки и подобни ръкоделия. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот penelopa » 13 Окт 2016, 17:22

Malina написа:Със сигурност промяната е много тежка и необичайна и дори плашеща. Изведнъж ежедневието се променя, мен в момента ме спасява само хобито ми, което ми помага да се занимавам с нещо и да се развличам от черните мисли в главата ми. Веселите филми и анимации също помагат. Намери начин за приятни изживявания и се радвай на детето си, защото повярвай ми, по-тежко е да няма на кого да се радваш и да си мечтаеш само да чуеш плач от другата стая.


Затова грижите и последствията от промяната трябва да ги имаме за бял кахър. С добра организация и мотивация всичко се постига.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:14

При всеки е различно и не всеки приема лесно и спокойно началото на майчинството си.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Яну 2017, 12:34

Mon_ton написа:При всеки е различно и не всеки приема лесно и спокойно началото на майчинството си.

Права си, някои прекаляват с грижите и с мисълта за детето, и забравят, че самите те са хора и почва тежестта на майчинството да бъде сякаш истинска и физическа, дори.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2017, 13:32

С приятна компания, майчинството може да е страхотно. За да се получи е добре да си имате някоя дружка с бебе, за да се разхождате заедно. Всичко останало е по-трудно, защото идва скуката, еднообразието и какво ли оше не. Трудно е, когато се настани самота.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Jolene » 05 Май 2017, 11:14

Дъщеря ми се роди на 2 октомври, беше ми много трудно зимата, защото постоянно стояхме у дома, тази година беше много студена и снежна. :roll: Направо се бях побъркала от стоене вкъщи, по цял ден хапване и лежане, и не стига, че не свалих каченото от бременността ами се и сдобих с още малко отгоре. Сега вече, като се стопли всеки ден сме по разходки, срещам се с приятелки и нещата са по-различни, имам и стимул да се променя, не съм така апатично настроена. За мен е много важно, майките в майчинство да излизат постоянно с някой, да не стоят сами и затоврени, защото това изморява адски много, и то изморява психиката.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот skyfly » 05 Май 2017, 14:56

С хоби и приятни занимания, иначе е ужасно. Първото ми майчинство беше много скучно и бях сама, напълнях, бях винаги в лошо настроение, резултата беше, че и мъжът ми тръгна по други жени.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Rali_hr » 30 Май 2017, 10:44

Зависи от възрастта на майката, има един момент, когато жената остава без приятелки, което прави майчинството много трудно. Ако роди по-късно повечето жени с бебета са на по 25-30 години, а тя вече е на 40, не става да се сприятелява, ако роди пък рано,приятелките й са далеч още от мисълта за деца и отново се завърта една самота. Шестица от тотото е да родиш навреме. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Jully » 30 Май 2017, 14:27

Да, приятелките са много важна част от живота на една майка в майчинство. Само те могат да разберат какво в действителност изпитваме, колко ни е трудно или колко уморени се чувстваме, неразбрани от мъжете си. Когато отглеждаме детето сами, нерядко следват куп проблеми, неразбирателства и депресии. А мъжете не винаги са тези, от които имаме нужда.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта