Мами, как се справяте с майчинството?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Kaya » 11 Окт 2016, 12:13

От няколко месеца съм в майчинство и вече взех да откачам. По принцип съм много динамична и стоенето у дома и все пак многото ангажименти ме карат да се чувствам много изморена. Вече съм преминала веднъж през разговорите за бебетата с каката и вече това ми е безинтересно и скучно. Рядко се срещам с приятели, освен тези, които виждам по площадките. Изморена съм от цялото това еднообразие готвене, чистене, пране разходки, повръщане, памперси.. :laundry: и се чувствам много зле. Постоянно се чудя какво да изям. :oops: и как да заспя, че да ми мине по-бързо деня. :banghead: Не казвам, че не ми е приятно да бъде с бебето, но тук не става въпрос за мен като майка, а като човек с неговите нужди и потребности.. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот BeenieGal » 11 Окт 2016, 12:32

Нямам още дете, но и мен винаги ме е притеснявало как ще се чувствам по цял ден с бебе и няма да имам време за себе си. Това е трудното на майченството, че все едно трябва да забравиш каква си била досега и за известен период да не се занимаваш с нищо друго освен детето.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Окт 2016, 12:52

Шокът, разбира се, е голям след като до вчера си бил в нормалното си ежедневие, днес вече да смениш тотално начина си на живот, но се случва. Аз за себе си избрах изобщо да не работя и вече 20 години съм безработна. :roll: Имам възможност да стоя у дома и се чувствам перфектно с начина си на живот и със свободата, която имам. Моя съвет е да си намериш хоби и приятно занимание, което да отвлича времето ти, можеш да четеш, да гледаш филми, да излизате на разходки, да си правите различни игри и състезания, дори и бебето да е малко. Ако намериш с какво да се забавляваш, нещо, което теб те интересува ще се чувстваш по-добре и ще се любуваш на времето, в което сте заедно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот vanessa_ » 11 Окт 2016, 14:42

Не съм още в майчинство, но те разбирам за какво говориш и аз стоя по цял ден сама у нас и ми е много тегаво. Единствено ме спасява това, че реших да си продължа образованието и чета малко повече, но като цяло ми е скучно. :roll: Замислям се за работа от вкъщи вече..
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2016, 16:03

Хоби, приятелки, срещи и разговори по комшийски, само това е спасението от скуката. :mrgreen: намери си хоби, прекарвай повече време в четене и се научи да правиш нещо ръчно, това винаги помага.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Nightmare » 11 Окт 2016, 17:18

На мен от грижи покрай детето не ми е оставало много време да се занимавам с неща, които на мен са ми приятни, дори рядко съм излизала само с приятелки. Но през този период има моменти, когато изпитваш страхотна нужда да се откъснеш за малко от грижите. И няма нищо лошо в това или да се чувстваш вина, че го правиш. За един час все може да се отиде на масаж дори и да разтовари човек.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот franky » 12 Окт 2016, 09:17

Повечето майки наистина се чувстват виновни, ако често отделят час-два за себе си. А не би трябвало, не са роботи все пак, всеки има нужда от разтоварване.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Mon_ton » 12 Окт 2016, 09:49

Nightmare написа:На мен от грижи покрай детето не ми е оставало много време да се занимавам с неща, които на мен са ми приятни, дори рядко съм излизала само с приятелки. Но през този период има моменти, когато изпитваш страхотна нужда да се откъснеш за малко от грижите. И няма нищо лошо в това или да се чувстваш вина, че го правиш. За един час все може да се отиде на масаж дори и да разтовари човек.

Имам дете на година и половина, не ме разбирай погрешно, но какви грижи полагаш чак толкова много, че да нямаш време дори да излизаш с приятелки? Трябва да изчистя, да сготвя, да изпоера и да разходя бебето, първите неща стават в рамките на 2 часа. Останалото вече е само грижа и забавление с детето, което спи и си играе дори и самичко, чак толкова грижи. Това е огромна грешка на майките да се побъркват по грижите на детето си и изпадат в депресии и си мислят, че са адсаки ангажирани и видиш ли вече е истински кошмар да се справят с грижите, които имат.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Окт 2016, 15:06

Mon_ton написа:
Nightmare написа:На мен от грижи покрай детето не ми е оставало много време да се занимавам с неща, които на мен са ми приятни, дори рядко съм излизала само с приятелки. Но през този период има моменти, когато изпитваш страхотна нужда да се откъснеш за малко от грижите. И няма нищо лошо в това или да се чувстваш вина, че го правиш. За един час все може да се отиде на масаж дори и да разтовари човек.

Имам дете на година и половина, не ме разбирай погрешно, но какви грижи полагаш чак толкова много, че да нямаш време дори да излизаш с приятелки? Трябва да изчистя, да сготвя, да изпоера и да разходя бебето, първите неща стават в рамките на 2 часа. Останалото вече е само грижа и забавление с детето, което спи и си играе дори и самичко, чак толкова грижи. Това е огромна грешка на майките да се побъркват по грижите на детето си и изпадат в депресии и си мислят, че са адсаки ангажирани и видиш ли вече е истински кошмар да се справят с грижите, които имат.


:+1: И според мен майчинството не бива да тежи на жените, чак толкова много. Просто се опитайте да не се вглабявате в децата си ине забравяйте, че и вие самите сте личности.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мами, как се справяте с майчинството?

Мнениеот pravilno » 13 Окт 2016, 12:26

Не е нужно да се правим на съвършени и да се стремим абсолютно всичко да е перфектно и свършено, просто е невъзможно :grin: . От време на време трябва да позволяваме и да ни помагат, не всичко да си вършим сами :wink: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта