Как сами лекувате трахеит?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот kauda » 24 Мар 2017, 16:55

Elica написа:За да се излекувате сами, трябва да загрявате мястото и то да се успокоява, ако вече проблемът е слезнал в бронхите, трябва да се втечнят секретите. Вода на стайна темпратура е най-важното, за да може да се успокои тялото и да е добре хидратирано, което ще помогне за втечняването на секретите. Другото са супи и бульони. :!: А нещо, което аз правя при бронхити и вярвам, че и сега ще има полза е да се направи лук с мед, настъргва се 1 глава лук, слагат се 1 с.л. мед и се взема по една чаена лъжичка поне 5 пъти на ден.

Лук и мед действа адски много, но е и отвратително на вкус. :front: Обаче има супер ефект, не знам атук дали го бях чела, но да се сдъвчела скилитка чесън още при първите наченки на разболяване, пак действало много добре. :drinkingfaded:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Snejna » 25 Мар 2017, 12:34

А аромата, който ще се разнася след чесъна. :mrgreen:
Нещо обаче много важно е, че напитките трябва да са топли, а не горещи, моята майка все врял чай ме е карала да пия, направо ми разказваше играта и се изпотявах, което не беше и много готино.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2017, 12:23

Може и инхалации да си правите, за да се овлажнява лигавицата, да се успокоява трахеята, и това автоматически прави проблемът решен на половина.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот amoreamore » 18 Апр 2017, 15:24

Освен чай няма какво да помогне друго, ако имате инхалатор вкъщи, също може да помогне. Синът ми беше боледувал веднъж, трудно се оправи, с инхалации и много влажен въздух и важното беше изобщо да не говори! Успя да се размине без антибиотици, но след дълго упорство.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот kauda » 03 Май 2017, 15:42

Инхалациите са добро решение, с физиологичен разтвор само. Единственото, което трябва дас е направи е да се овлажни лигавицата и да се спомогне отграчването преди да са слезнали проблемите до дробовете и бронхите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Окт 2018, 11:31

Последно време това само с антибиотици го лекуват, защото е много упорито и болезнено. Скоро се сблъсках пак с болестта, мъжих се седмица, след това почнах да пия антибиотик.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта