Какво правите с ненужните вещи?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Изабел » 10 Яну 2012, 23:00

Едва ли ще тръгна да продавам парцали по интернет.Аз ги слагам в торби близо до контейнера с отпадъци,който ги намери и си ги хареса-негови са.На мама давам старите си чанти от естествена кожа.Нямам проблем с изхвърлянето за разлика от мъжа ми който всичко си събира и подрежда и носи на вилата и въпреки че гардеробите са пълни не обича да изхвърля.Аз тъй като съм доста слаба преди години видях едно цигане да се разхожда близо до блока с моето розово поло с ламе,първо ми стана жално защото бе доста мръсничко,но после ми стана приятно че съм зарадвала някого, все пак аз си пазя дрехите и не слагам в торбите нещо което не става за носене.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот southern_sun » 11 Яну 2012, 14:47

Изабел написа:Едва ли ще тръгна да продавам парцали по интернет.Аз ги слагам в торби близо до контейнера с отпадъци,който ги намери и си ги хареса-негови са.На мама давам старите си чанти от естествена кожа.Нямам проблем с изхвърлянето за разлика от мъжа ми който всичко си събира и подрежда и носи на вилата и въпреки че гардеробите са пълни не обича да изхвърля.Аз тъй като съм доста слаба преди години видях едно цигане да се разхожда близо до блока с моето розово поло с ламе,първо ми стана жално защото бе доста мръсничко,но после ми стана приятно че съм зарадвала някого, все пак аз си пазя дрехите и не слагам в торбите нещо което не става за носене.

Защо просто не ги дадете в някой социален дом? Не харесвам циганите особено тия, които се ровят в кофите. За това си положение са отговорни самите те, на мен също не ми се работи, но няма кой да ми плаща сметките и имам съзнанието да не раждам 10 деца. Децата оставени в социален дом нямат друга алтернатива, за това нека поне на тях да им покажем, че съществува и друг живот не само този на клошарите и крадците.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Cuddy » 21 Фев 2013, 22:59

Дрехи, които не ми стават, давам на братовчедите. Дрехи, които са си поразвалили външния вид, правя домашни.
Общо взето нося до скъсване. :lol:
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот pd_pavlova » 22 Фев 2013, 16:15

Ако са дрехи ги подарявам , ако е някоя вещ ги нося на село, но май и тях трябва да подарявам , че и там ще се задръсти ненужни предмети .
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Venito » 22 Фев 2013, 17:48

ненужните вещи - т.е. неупотребяване поне една година, трябва да се изхвърлят, ако не стават за втора употреба, а това което става да се раздаде. Да, ама не- има хора, които се привързват към вещите. Не говоря обаче за тези със сантиментална стойност.
Аватар
Venito
 
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:25

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Aneta67 » 03 Мар 2013, 13:39

Каквото дойде хвълям подарявам и да се пазят файда няма само заемат място
Aneta67
 
Мнения: 72
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:47

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот geriva » 03 Мар 2013, 19:34

H§M в момента провеждат кампания по рециклиране.
Ако занесете стара дреха, получавате 15% отстъпка при следващо пазаруване.
Ето повече информация (цитат):

От днес H&M стартира инициативата за събиране на дрехи в магазина си в The Mall, а от средата на месец март тя ще бъде въведена и в останалите магазини на марката у нас. В замяна на всяка оставена торбичка в специално обособените контейнери, ще получиш ваучер за отстъпка от 15% при следваща покупка.

Всяка година тонове текстилни изделия се изхвърлят на сметищата. Близо 95% от тези дрехи биха могли да бъдат носени отново, използвани или рециклирани – в зависимост от тяхното състояние. H&M са първата модна компания в света, която стартира кампания за събиране на ненужни дрехи във всички свои магазини, включително и в България.

Ще бъде приемана всяка дреха, независимо от модна марка, качество или състояние. Събраните дрехи ще бъдат предадени на компанията I:Collect, които ще преработят тези дрехи. Една част ще отидат в секънд хендовете и за благотворителност, други ще бъдат рециклирани и изобщо – няма просто да изгният на боклука!
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот ninars » 04 Мар 2013, 15:15

H§M в момента провеждат кампания по рециклиране.
Ако занесете стара дреха, получавате 15% отстъпка при следващо пазаруване.

Кампанията звучи страхотно!Ще се възползвам и ще разчистя гардероба за пролетта :P
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот rossitta » 05 Мар 2013, 16:33

За съжаление си падам малко Плюшкин, но работя по въпроса. Ние жените сме склонни да съхраняваме дрехи, които не носим, защото ни напомнят за някакъв сантиментален момент. Пазим ги заради хубавите емоции, с които са запомнени, но това не е причина да се зариваме с ненужни вещи. Все пак спомените са в съзнанието ни :P
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Anka » 13 Яну 2015, 12:56

Аз много лесно се разделям с вещите и ги изхвърлям изобщо не тъжа за тях, не ги подарявам на никой, защото ако нещо е здраво - аз го използвам, ако е развалено, счупено, скъсано (така че да не може да се закърпи и носи отново :mrgreen: ) - изхвърлям! Мисля, че така трябва да се ползват вещите ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта