Какво правите с ненужните вещи?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:38

Като се огледам в къщи и ми се доплаква понякога. Гардеробът ми е пълен с дрехи, които не нося, същото е положението с обувките. Искам да ги махна,но все си мисля, че някой ден отново ще ги ползвам и само трупам. Да не говорим за детските играчки и сувенирите, които сме си купували от различни места. Как се справяте с този проблем?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 15:12

Ами искаш не искаш, трябва да се разделяш с тях по някакъв начин. Подаряваш ги на някой, който има нужда. На познати или за деца/възрастни в някой дом. Не трябва да се задръства жилището с неизползваеми дрехи и предмети. По фън шуй не е никак препоръчително :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 15:18

valiart написа:Ами искаш не искаш, трябва да се разделяш с тях по някакъв начин. Подаряваш ги на някой, който има нужда. На познати или за деца/възрастни в някой дом. Не трябва да се задръства жилището с неизползваеми дрехи и предмети. По фън шуй не е никак препоръчително :!:

То заради този фън шуй и пеперуди по пердетата съм закачила, и те ми правят допълнителна навалица. А колкото до идеята да ги даря в някой дом за възрастни- не ми се връзва идеята някоя баба да носи дрехите ми, предполагам че и тя не би ги поискала.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 15:23

някой дом за деца, беше другото ми предложение...бабите ги изключваме от твоя гардероб :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 22:17

Има едно предаване по utilisima, казва се Домашна работилница. Та там се рециклират почти на 100% ненужните вещи. Например от старото ти палто може да претапицират стол, или пък от чаши правят свещници- ей такива.Нищо не изхвърлят тези хора, ама са сръчни....аз едва ли бих могла да преобразя вещите и дрехите си.Може би някои стари дрехи могат да се променят и да изглеждат актуални :roll:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 22:23

Да, може да си направиш и някакво одеало тип пачуърк. Също така може някоя поомръзнала ти дреха да се преправи и носи по нов различен начин. А има и друго, може да искараш полезни парички от вещите ви или да ги размениш с други хора като теб в сайтове за тази цел www.prodavalnik.com и www.bgdomakinq.com, познаваш ли ги?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:24

Хвърлям или подарявам, ама без въобще да мисля. Често съжалявам, ама какво да се прави...импулсивна жена съм.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот qproin » 31 Окт 2011, 08:53

Violetta написа:Хвърлям или подарявам, ама без въобще да мисля. Често съжалявам, ама какво да се прави...импулсивна жена съм.

Хвърлям или подарявам и на мен ми се случва често, ама към някои вещи съм леко сантиментална и просто си отлежават в къщи.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот MoNsItKa » 09 Ное 2011, 17:37

valiart благодаря за двата сайта. Наистина ми бяха полезни :)
MoNsItKa
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Ное 2011, 16:52

Re: Какво правите с ненужните вещи?

Мнениеот valiart » 09 Ное 2011, 22:14

MoNsItKa написа:valiart благодаря за двата сайта. Наистина ми бяха полезни :)


Супер!:) Радвам се, че съм била полезна!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта