Лансинох или Гармастан?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Лансинох или Гармастан?

Мнениеот Malina » 13 Окт 2016, 12:38

Препоръчаха ми да започна да приготвям гърдите си за кърменето, като се мажа с подобен крем за кърмачки. :roll: Не съм сигурна, кой от двата да избера, иска ми се да разбера повече вие кой бихте ми препоръчали, за да подготвя гърдите си за този толкова специален момент, който очаквам с нетърпение. :?:
Лансинох има предимство, че не е необходимо да се мие преди да се храни бебето, но това не е достатъчна силна причина да го предпочета пред Гармастан. :roll:
Ако сте използвали някой от продуктите, ще се радвам на мнение! :grouphug:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот viking » 13 Окт 2016, 15:04

Аз бих избрала Лансинох, защото има и по-широко действие. Ще мажа и беба, като се протърка от пелените.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 15:07

Сестра ми почна 2 месеца преди раждането да се маже с гармастан и не е имала никакви проблеми с кърменето, така че давай смело и който и продукт да избереш ще останеш доволна. Май Лансинох няма такъв вид превенция както Гармастана.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2016, 15:45

Според описанието разбирам, че Гармастан може да се ползва преди да започне кърменето,а Лансинох вече при кърмене.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот red_eyes » 13 Окт 2016, 17:02

Гармастанът май е по- подходящ, когато вече си родила и кърмиш, поне така си мисля. Ако ползваш него, преди да кърмиш си измии зърната. По-добре да не попада в устата на бебето.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Окт 2016, 09:27

red_eyes написа:Гармастанът май е по- подходящ, когато вече си родила и кърмиш, поне така си мисля. Ако ползваш него, преди да кърмиш си измии зърната. По-добре да не попада в устата на бебето.

След като вече е родила и кърми, по-добре е Лансинох, точно заради удобството да не се мие, а направо може да даде на бебето да яде, което е облекчение навън, или в някакви по-трудни ситуации. А Гармастана е добре още преди раждането да се почне, дори 2 месеца преди термина и раждането може да се прилага, което е желателно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот balsam » 14 Окт 2016, 10:00

Защо е необходимо още преди раждането да се мажат зърната? Нали още не се кърми и няма опасност от ранички или нещо подобно?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот Jully » 14 Окт 2016, 12:06

Идеята е уж да загрубеят зърната и да не са толкова чувствителни. Но до колкото знам, не при всяка жена има резултат, някои след мазане са доволни, други не, трети се мажат само при нужда и получават подобрение, други имат много болезнени рагади, които не се повлияват и от мазане. Като цяло сякаш е добре да се пробва, дори и само да знаеш, че си направиш всичко необходимо.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот Дороти » 18 Дек 2018, 16:33

Аз съм ползвала и двете. И двете имаха ефект, но Лансиноха е без отмиване, което не е за пренебрегване!
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Лансинох или Гармастан?

Мнениеот _Лилия_ » 20 Фев 2019, 11:45

Категорично Лансинох - не се отмива и може да кърмите спокойно.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта