Разделно изхвърляне на отпадъци?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2014, 10:15

По в началото,когато сложиха тези разделни кошове,сякаш хората им се прииска и се замислиха,обаче какво се получи в един момент, имаш кош за разделни отпадъци,а ти си с една обелка от банан да речем... какво да правиш в този момент, разбира се,че ще го изхвърлиш, няма да си го носиш. Та, ако ще има такива кошове е добре и да има и за общите отпадъци,които няма как да се разделят, защото дори една обелка от банан замърсява целия разделен отпадък и се обезсмисля цялата идея.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот zagrijena » 26 Яну 2016, 17:23

Наистина някои отпадъци се чудиш къде да ги разпределиш, например опаковка на бонбон. А че българите нищо не ни трогва и си караме както си знаем, така е!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот exotic » 26 Яну 2016, 18:15

zagrijena написа:Наистина някои отпадъци се чудиш къде да ги разпределиш, например опаковка на бонбон. А че българите нищо не ни трогва и си караме както си знаем, така е!

Че много ясно, да няма да се тръснем да направим нещо, особено щом не е в наша полза!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот fairy » 27 Яну 2016, 14:21

exotic написа:
zagrijena написа:Наистина някои отпадъци се чудиш къде да ги разпределиш, например опаковка на бонбон. А че българите нищо не ни трогва и си караме както си знаем, така е!

Че много ясно, да няма да се тръснем да направим нещо, особено щом не е в наша полза!


Защо да не е в наша полза? После знаем да се оплакваме, а рециклирането колко проблеми спестява!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот donni » 27 Яну 2016, 15:24

fairy написа:
exotic написа:
zagrijena написа:Наистина някои отпадъци се чудиш къде да ги разпределиш, например опаковка на бонбон. А че българите нищо не ни трогва и си караме както си знаем, така е!

Че много ясно, да няма да се тръснем да направим нещо, особено щом не е в наша полза!


Защо да не е в наша полза? После знаем да се оплакваме, а рециклирането колко проблеми спестява!

Не е в наша полза, тъй като трябва да променим елементарни навици, включително и това да не изхвърляме боклука си през терасата, а за българите всички знаем колко трудно става това!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот svetlozara » 27 Яну 2016, 17:06

Вие за някакъв боклук говорите, аз съм виждала хората да хвърлят боб през терасите си :mrgreen: За кавко разделно хвърляне може да става въпрос при нас.. :rolling:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2016, 18:20

svetlozara написа:Вие за някакъв боклук говорите, аз съм виждала хората да хвърлят боб през терасите си :mrgreen: За кавко разделно хвърляне може да става въпрос при нас.. :rolling:

Такива картинки най са ми на сърце,в моя блок всички са много надути, но опре ли въпроса за хвърлянето на боклуци през тераста първи са наредени да мятат. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2016, 21:15

Хубаво е да сенаучим а си хвърлямае боклука разделно, Особено товя да го възпитсме в нашите деца, като сеима предвид колко унищожена ще им оставим земята един ден..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2016, 21:59

Pipilota написа:Хубаво е да сенаучим а си хвърлямае боклука разделно, Особено товя да го възпитсме в нашите деца, като сеима предвид колко унищожена ще им оставим земята един ден..

хах, те горките дали ще успеят да спасят това, което ние ще им завещаем, надали :(
Но на мен ми е интересно, дали се събират от камионите разделно? не съм виждала да има различни камиони или друг начина насъбиране, когато се изсипят при другите отпадъци не се ли обезсмисля разденото събиране? :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот pavleta » 28 Яну 2016, 13:06

Monika_Spasova написа:
Pipilota написа:Хубаво е да сенаучим а си хвърлямае боклука разделно, Особено товя да го възпитсме в нашите деца, като сеима предвид колко унищожена ще им оставим земята един ден..

хах, те горките дали ще успеят да спасят това, което ние ще им завещаем, надали :(
Но на мен ми е интересно, дали се събират от камионите разделно? не съм виждала да има различни камиони или друг начина насъбиране, когато се изсипят при другите отпадъци не се ли обезсмисля разденото събиране? :roll:


Повечето са стигнали до този извод и затова не събират разделно :grin:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта