Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот m.vulev » 14 Окт 2016, 10:36

Понеже съм домоуправител на нашия вход, вчера ме сюрпризираха бабите, че имаме големи домашни любимци, разбирайте плъхове. Слязла една в мазето да си нагледа бидона със зелето и си изкарала акъла, като видяла да притичва покрай нея. А определено има с какво да се гощават, а предполагам, че и заради това са плъпнали из входа, защото хората из мазетата си държат доста зимнина. Сега се чудя дали трябва да сигнализирам някъде или сами да се захващаме с тяхното премахване, защото всякакви зарази могат да ни налазят и не трябва да се мотаем въобще. Как да се отървем от тях? Какво можем да направим, за да не се навъдят пак и да нападнат входа ни?
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот Lollipop » 14 Окт 2016, 10:39

Какво ще сигнализираш, има фирми, които се занимават с убиването на подобни твари :grin: Даже има фирма в нашия град със звучното име "Убийци под наем". Не знам дали трябва се информира ХЕИ, но не мисля, че енеобходимо, това е ваше задължение да си изчистите плъховете. И не слагайте отрови и подобни глупости, мислете за децаата си и за домашните си любимци. Определено това нае е нещо, с което сами да се справите!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот ramimni » 14 Окт 2016, 11:35

Отровата е първото нещо, за което се сеща човек, но и аз мисля, че не е толкова безопасно. Вярно, че ще я сложите в мазетата, но наистина има други животни и деца, които могат да я погълнат. Проверете си прозорците на мазетата, ако имате такива. Може през тях да влизат.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот Jully » 14 Окт 2016, 12:13

Само с професионално заемане по въпроса може да се справите, хората убиват животните и ги изнасят. Не се налага вие да се занимавате с това.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот roksana » 14 Окт 2016, 12:37

Плъховете са много коварни и хитри същества и много трудна е борбата с тях. Доста време ще отиде, докато напълно се справите с тях. Ако никой от входа ви няма опит с такова нещо, по-добре наистина извикайте фирма.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот svetlozara » 14 Окт 2016, 14:39

Е, как някой от входа ще тръгне да ги прави каквото и да е било, по-добре фирма и то задължително!
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот M.Tasheva » 17 Окт 2016, 17:18

Ако разположите капани, няма ли да свършат работа? Така ще избегнете опасността да се натрови домашен любимец или дете.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот vanessa_ » 19 Окт 2016, 14:18

Колко ли капана ще трябват, за да успеете да ги уловите? При всички положения е по-добре да се предпазите от зарази и да си извикате фирма, все пак имате пари в блока, които трябва да са предвидени за такива случаи.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Плъхове във входа ни! Как да се отървем?

Мнениеот suzii » 19 Окт 2016, 14:26

Незабавно си извикайте фирма и моят съвет е да не отлагате, защото заразите тръгват бързо.
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта