Диета и хранене при запек и болки в корема .

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот svetla alex » 21 Фев 2018, 12:55

Възпалението на колона при мен е най-вероятно продиктувано от не пиенето на вода. Яденето на много ябълки, праскови , домати с тях утолявах жаждата. Но те раздуват червата и без вода става катастрофа вътре и подут корем с болка. Също консумирах много смокини и люто, овесени ядки. Така, че не мога да кажа, че не съм ползвала фибрите, но явно трябва да се комбинират с другите храни.
След няколко месеца подложена на различни диети, от достатъчно строга само на зеленчуци, парени и сурови и чайове до по нормално хранене, по често и по-малко, без бели брашна, хляб, захар и сладки, оскъдно месо, повече риба, положението не е по-розово. Ходих и при проф. Кацаров във ВМА, който ми предписа комбинация от чай със зърнестец?! Противоречие, но препоръката е сама да намеря начина за освобождаване на червото, не подлежа на някаква интервенция. :banghead:
И така сутрин пия вода с лимон 0,250-0,500, сок от арония, сок от алое, пробиотик и през целият ден около 2л вода-още не съм стигнала нормата, усилието продължава. Храната е изброената по горе, но задължително закуска, обед и вечеря и междинни закуски с плод или сок от морков, целина и ябълка. Лимеца, авокадо и моркова, семена от лен са задължителни. Установих, че млечните храни не ми понасят, от тях получавам газове. Често закусвах кисело мляко с овесени ядки. Сега съм спряла и киселото мляко и сиренето.. Ще опитам, има резултат, ще видя до кога :smile:
Благодаря на всички, отзовали се на моята болка! И дано съм полезна на някой с подобни проблеми! :smile: :wink:
svetla alex
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2018, 13:07

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Mon_ton » 21 Фев 2018, 13:07

Много е сложно, аз имам от време на време прпоблеми със стомаха и запек и трудно излизам. Обаче си намерих цаката, свински уши хаха :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 16:01

Много добре действа лененото семе и хуск, канелата също помага много на метаболизма. понякога смао диета не помага, трябва да се включат и подобни добавки. Хапвай ежедневно по 1 лъжица ленено семе и хуск, разбити в кисело мляко, сравнително приятно се получава. После се пие доста вода и помага за решаването на проблема.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Lisica » 15 Авг 2018, 16:34

Аз когато имам запек ми помага само ако увелича храната, може би се храня много малко не нзам, но има случаи вк оито не ходя до тоалетнта по цяла седмица и не усещам тежест. когато обаче хапна повече веднага проблемът се оправя.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Dalia » 17 Авг 2018, 10:16

Kaya написа:Много добре действа лененото семе и хуск, канелата също помага много на метаболизма. понякога смао диета не помага, трябва да се включат и подобни добавки. Хапвай ежедневно по 1 лъжица ленено семе и хуск, разбити в кисело мляко, сравнително приятно се получава. После се пие доста вода и помага за решаването на проблема.

:+1:
Тази формула и аз съм я открила за себе си + овесени ядки на закуска, действа безотказно, поне при мен де.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Stark » 17 Авг 2018, 12:53

Каквото и да се избере от този тип, то трябва да се прилага ежедневно, иначе няма ефект, еднократно ако се направи, особено при по-тежки случаи си трябва постоянство.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Pipilota » 01 Окт 2018, 13:50

Наистина е много трудно да се погрижи човек за здравето на стомаха си, за да не се лута в крайности на запек и разстеойство.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта