Диета и хранене при запек и болки в корема .

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот VanqMarkova » 17 Окт 2016, 19:18

Здравейте ! Нова съм тук във форума и Ви моля за помощ!Преди един месец имах силна алергична реакция от един препарат Медикс-обезмаслител.Вследствие на това ме лекуваха с кортикостероди инжекции и получих болки в корема и упорит запек .Ходих на преглед,лежах в болница и ми поставиха диагноза Паралитичен илеус! Моля да ме насочите къде да намеря информация с какво да се храня и какво не трябва да ям! Благодаря Ви !
VanqMarkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2016, 18:44

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 10:43

Не съм запозната какво точно означава твоята диагноза, би ли обяснила повече? Разбрах, че е нещо като "парализа на червата".т.е че те не изпълняват функцията си един вид. Но това означава ли, че без някаква намеса не можеш да ходиш до тоалетна, или се характеризира като упорит запек и някакви храни си забелязала, че ти помагат?

Иначе тази статия може да ти е от полза: http://hranene.framar.bg/%D1%85%D1%80%D ... 0%B5%D0%BA
Аз също имам проблеми с ползването на 00-те, така че ще мога да ти споделя някои неща. В тази тема също ще намериш полезни съвети: topic-t13313.html
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот VanqMarkova » 18 Окт 2016, 13:22

Здравейте и благодаря за инфото, което ми предоставихте ! Да точно парализа на червата,нямам позиви за голяма нужда и без моя намеса /правя си чай от сена по 2 пакетчета запарвам/ не винаги се изхождам а напоследък започнаха и болки в корема ,постоянно е подут .В момента пия Еспумизан,Креон -10000U ,Натуралакс 3 с алое и Дуспаталин !Но дори и с тия медикаменти не се оправям ! Може би трябва отново да посетя лекар защото не се чувствам добре ! А исках информация за храненето ако мога с това да облекча донякъде болките ! Благодаря Ви !
VanqMarkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2016, 18:44

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 14:08

Здравей! Аз имам доста проблеми със стомаха и мога да ти кажа на мен какво ми помага. Разбира се, държа да уточня, че нямам подобна диагноза, но както се казва, не се знае от къде може да изкочи зайчето. :mrgreen: Правя си много спанак и то главно суров - на салати, блендирам в смути, хапвам зеле много, различни видове зеленолистни - марули, салати и какво ли не. Фибрите, които се поемат от ядки, и такива зърнени култури също не са за подценяване. Препоръчвам ти да си хапваш чия всеки ден, сусам, ленено семе. Намали възможно най-много месото и млечните продукти!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 14:51

След като родих и аз се сблъсках със запека! Само използването на различни такива храни ми помогна, но зелето наистина е фурия за червата :oops:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот svetla alex » 21 Яну 2018, 14:00

27140086_1837680932911007_2048029545_o.jpg
27140086_1837680932911007_2048029545_o.jpg (69.22 KiB) Прегледано 877 пъти

Виждам, че темата е 2016г, но искам да споделя, аз имам дивертикулоза, която е свързана с запека.
Октомври месец направих голямо възпаление на дебелото черво с болка в ляво и подут корем. Влязох в болница, овладяха го със силни антибиотици. Поставиха ми дивертикулоза, около 30бр. разпънати джобчета по червото, които могат да се възпалят от застоялата храна. Ходих при диетолог. На първо място след ставане се пие вода 250мл. може и с лимон. Храненията трябва да са поне 5 за деня, като преди всяко се пие 200-250мл вода и след 15мин се яде. При това заболяване, многото фибри не са препоръчителни, защото раздуват червото и то не може да работи. Трябва да се дъвчи храната много, на пюре, защото слюнката така попада в червото, която е като допълнителен ензим. Има разрешени и забранени храни. Някой от забранените плодове са смокиня, малина, капина, ягода, киви, такива с много малки семки, може да се изтиска сока и да се пие.
Киселото зеле на мен лякарят категорично ми го забрани, лук, чесън, прсно мляко. Чайовете от сена, зърнестец да се отбягват. Те измиват и флората на чеврвата. Много важно е да се взема пробиотик, или кисело мляко, 1/2 кофичка.
Кафе може , но след закуска и известно време. Междинни хранения плод. Дано съм била полезна. Ще бъда благодарна ако някой сподели опит! 57-м годишен режим на хранене, който включваше сутрен кафе, обед някоя закуска, вечер тъпчене с храна, трябва да се смени. :lol: Трудно е, но трябва! :smile:
svetla alex
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2018, 13:07

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2018, 13:33

МНого е странно, че се забраняват фибрите, тоя списъск който си качил е направо в противоречение със здравословното хранене, да се яде хляб, да се ядат бобови, дето толкова надуват, а да се ограничават фибрите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2018, 11:47

Всъщност няма никаква Не логика, неща като луд, и люспите на доматите могат да ви докарат разстойство но не това е полезно за един стомах, затова и не са полезни за проблеми в тях.
Но най-добрата превенция е храненето е да правилно и пълноценно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 13:44

А пробвала ли си за запека да включиш храни с фибри, много са полезни за здравето на червата и е важно вскеи ден да се ядат такива храни, това може да дойде от пълнозърнест хляб, от зеленчуци с повече фибри, като ряпа, броколи, карфиол и т.н.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Диета и хранене при запек и болки в корема .

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2018, 22:10

При мен зеленчуците не помагат, само фибри и от от хлебец, нооо има и други начини, топла вода слимон помага страшно много, също така и хуск! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта