Монопол над ученическите униформите!

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 10:06

Тази година детето ми е в 1 клас и казаха, че трябва да имат униформи! Униформите в целия град, а и до колкото разбрах на много места произвежда само една фирма - Фаворит 71. Лошо няма, намерили са ниша, продават. Но не мога да си обясня, как може за цяла южна България само тази фирма да има право да продава униформи и тя откровено се подиграва с нас! Преди няколко седмици трябваше да поръчам униформите на детето ми и отидох в уречения срок - последния ден, но в уречения срок. Вместо да получа униформите, както бе обещано, в края на м. Октомври, понеже съм отишла последния ден, моите ще са месец по-късно - в края на ноември! Е, сега драгите собственици на Фаворит 71 ще ми обяснят ли аз трябва ли да купувам един път от вас прости грозни блузи за по 15 лева всяка и отделно дрехи за детето ми, което да посрещне зимата до края на ноември. Разбирайте последните 2-3 дена на ноември или началото на декември ще получи униформите, които трябва да носи ежедневно! Явно фирмата не може да смогне на всички поръчки, които има, тогава не е ли редно да даде възможност и на други фирми?! Кой определя кои фирми ще шият униформите? Общината ли решава, или това са сделки между директорите и собствениците? :evil:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот donni » 18 Окт 2016, 10:22

Не се ядосвай, че си отишла последния ден и затова чак ноември ще получите униформата, защото аз отидох на втория ден от срока и получих същия отговор - след 29 ноември. Казаха ни, че можем да вземем само една тениска с къс ръкав и сега синът я носи облечена над блуза с дълъг. Не знаех, че само тази фирма е за цяла Южна България. Как се изпуска такава поръчка?!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 10:31

Ами хората си намират начин явно да си изкарват пари. Ама може ли да не се помисли, че като поръчваш дрехи и то задължителни за цяла година, то после те принуждават да купиш по още 3-4 блузи от друг магазин, с които да дочакаш въпросните униформи! Демек една зима на мен трябва да ми излезе 200 лева само от блузи, ако не искам да ходи всеки ден с един кат дрехи, което мисля е нормално! :banghead:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот уморена » 19 Окт 2016, 14:58

Ами за това, трябва училището, като искат да има униформи, да ги осигурят, а не да принуждават родителите да се чудят как да купуват доста скъпите им униформи! :mad:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот mamina » 19 Окт 2016, 15:29

От една страна разбирам защо една фирма се заема с униформите. Мисля, че за да се избегнат евентуални разлики в материи и изработка, ако е повече от една фирма. Но за да се избегнат подобни проблеми, трябва да има желязна стиковка между училищата и фирмата и да не се получава това няма, онова закъснява и подобни.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот Kaya » 14 Яну 2017, 10:19

mamina написа:От една страна разбирам защо една фирма се заема с униформите. Мисля, че за да се избегнат евентуални разлики в материи и изработка, ако е повече от една фирма. Но за да се избегнат подобни проблеми, трябва да има желязна стиковка между училищата и фирмата и да не се получава това няма, онова закъснява и подобни.

Няма никакъв смисъл да е една фирма, всяка фирма може да сложи знака на училището. Да не говорим колко са грозни пък униформите вповечето училища.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот S_Milenska » 14 Яну 2017, 11:46

И ние сме с техни униформи, цвят бебешко синьо и розово. Сякаш обличат детска ясла, не знам и директорите как са се съгласили на тея грозотии, макар че сигурно и те самите са си ги избрали като цветове.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 10:11

Винаги са били грозни и скъпи, незнайно защо една тениска струва толкова много пари, при положение, че производствено би струвала не повече от 5-6 лева, но нали идеята е да вземат пари от притиснатите родители. Интересно ми е какво ще стане, ако някой не си поръча, ще го набият ли? :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот ivoblinc » 16 Яну 2017, 12:28

Уж са задължителни униформите, но има такива, които не ги носят наистина. Ако е някой нуждаещ се от бедно семейство, какво прави?
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Монопол над ученическите униформите!

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2017, 12:57

ivoblinc написа:Уж са задължителни униформите, но има такива, които не ги носят наистина. Ако е някой нуждаещ се от бедно семейство, какво прави?

Купува една тениска, която се носи цялата седмица! Голяма недомислица е това с униформите, след като искат да има, нека училището ги осигурява, или да бъдат доставяни и т.н., а не да обикаляш като преял да ги търсиш след 2-3-5 месеца, след като си ги поръчал.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта