Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 12:56

Вчера бях на гинеколог и ми пусна разбира се всички рутинни годишни изследвания. При вземането на цитонамазката имах много силна болка, а и почти веднага кръвотечение. Видях, че и на тампончето имаше малко кръв. Лекарката ми каза, че няма за какво да се притеснявам, случвало се, но такива отговори хич не ми помагат. Сега втори ден имам леко кървене и се чудя какво може да не е наред, или наистина има случаи, при които може да се появи подобен тип неразположение след цитонамазка? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 14:52

При мен се е случвало да имам кафеникаво зацапване след цитонамазка. Обясниха ми, че причината е ако са по-тънки стените на матката се получава, нищо притеснително. :oldtimer:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот exotic » 18 Окт 2016, 17:26

Веднъж ми се случи след цитонамазка. Получавала съм и леко зацапване далеч преди да ми дойде или доста, след като ми е свършило. Няколко пъти съм ходила на гинеколог заради такъв проблем,оказа се, че имам полип, който предизвиква кървенето. Махнаха го и спря.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот Pipilota » 19 Окт 2016, 09:09

exotic написа:Веднъж ми се случи след цитонамазка. Получавала съм и леко зацапване далеч преди да ми дойде или доста, след като ми е свършило. Няколко пъти съм ходила на гинеколог заради такъв проблем,оказа се, че имам полип, който предизвиква кървенето. Махнаха го и спря.

Не се ли вижда това на ехограф? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот red_eyes » 19 Окт 2016, 09:20

Pipilota написа:
exotic написа:Веднъж ми се случи след цитонамазка. Получавала съм и леко зацапване далеч преди да ми дойде или доста, след като ми е свършило. Няколко пъти съм ходила на гинеколог заради такъв проблем,оказа се, че имам полип, който предизвиква кървенето. Махнаха го и спря.

Не се ли вижда това на ехограф? :roll:


Полипът се открива при вътрешен преглед, той може да е колкото житено зрънце. На ехотраф мисля, че няма как да се види.
Аз нямам спомен да съм изпитвала някакви неразположения след вземане на цитонамазка. Освен нормалните за един такъв преглед като усещане за хлад и неприятно влизане и излизане на разните инструменти и пособия :mrgreen: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 09:45

Защото мен отдавна не се ме преглеждали така, а все е ехограф, и са ми вземали пробата там съответната. :roll: След това съм имала зацапване,което мина за една вечер.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот klara » 26 Окт 2016, 10:16

Аз като видя или почувствам нещо нередно, много се шашкам и изпадам в паника. И едно зацапване може да ме изкара от равновесие. Лекарят би трябвало да е внимателен.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Дек 2016, 13:13

Ако има някакви ранички или нещо подобно е възможно също да се прокърви, а ако лекаря не е направил добър преглед, може дори и да е пропуснал. Няма нищо необичайно, ако се случи, стига да е малко и да мине бързо.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот penny » 29 Дек 2016, 13:20

Ако лекарят е добър и няма проблеми, не би трябвало да има някакви неразположения след цитонамазката :roll: . На мен поне не ми се е случвало такова нещо.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какви неразположения сте имали след цитонамазка?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2017, 12:53

Може да има някаква раничка, или по-тънки стени на матката и от там да се получи ккървенето
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта