Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот klara » 18 Окт 2016, 15:43

След раждането на второто дете се появиха при мен проблеми с холестерола, а за килограмите няма да говоря - мъката за тяхното сваляне е ясна :sad: . Освен опитите ми за ограничаване на храни като хляб и други тестени продукти, сладкото и месото, които докато бях бременна редовно си хапвах, искам и с билки или с някакви биопродукти да намаля апетита си и да оправя холестерола си. С такова действие съм чувала, че е чаят от царевична коса /свила/. Като пиеш от него 3-4 чаши на ден, чувствително ти се намалява апетита и отслабваш. Някой пробвал ли го е? Ще го опитам този начин, поне няма да навреди. Не знам само чаят преди ядене ли трябва да се пие, след ядене ли? А продава ли се готова настойка от царевична коса в аптеките и как се приема тя, защото сега е малко трудно да намеря естествена свила?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот Malina » 18 Окт 2016, 15:48

Продават царевична коса в аптеките, в опаковка и вътре има и си вариш, прецеждаш и пиеш. Знам, че има силно деуретично действие и може да предизвика изхвърляне на песъчинки и камъчета от бъбреците, така че и това е важно да се знае, ако имаш. :roll:
А за отслабването, казват, че има ефект, но не съм запозната, можеш да пробваш. Иначе по-добре с хомеопатия да се опиташ да ограничиш апетита си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот mimeto90 » 18 Окт 2016, 17:17

Още продават царевица за варене, онзи ден си купихме, но се съмнявам, че свилата й ще е богата на полезни вещества, защото май й свърши сезона. в аптеката каква е свилата нямам представа, но ако е суха, дали ще върши работа?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот red_eyes » 19 Окт 2016, 09:25

Логично е да се пие преди ядене, все пак нали целта му е да ти намали апетита :smile: . Като се набрулиш на обяд или вечеря с храна и пиеш после чай какво ще ти намали? Знам, че се слага малко свила, може би около 20-30 г в 1 л вода и се вари. И това после си го пиеш, може три пъти на ден. Баба ми често си вареше такъв чай. Освен за холестерола, помага и за бъбреците.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот asdddwww » 19 Окт 2016, 11:25

Ако се пие и чиста вода преди ядене, твърдят, че могат да се свалят до 3кг седмично, само заради факта, че намаляш обема на храна, която поемаш с чувството на ситост след пиенето на вода. Дали ще е чай или вода.. :roll: Но за бъбреците помага, майка ми я пие при цистит. Аз си мисля, че по-скоро ефекта идва от деуретичните свойства, че се изхвърля вода, което логично намаля теглото, но това не са изгорени мазнини.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот Enjis » 19 Окт 2016, 11:50

Според мен няма да има кой знае какъв ефект. Но, ако има резултати ще се радвам да ми ги споделиш;)
Успех!
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот lussy » 19 Окт 2016, 16:58

За намирането ще намериш свила, колкото до ефикасността, не разчитай само на този чай. Тя е полезна, но едва ли ще свърши мръсната работа. Трябва и ти да се постараеш с тренировки и хранителен режим, който да е подходящ за теб.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот asdddwww » 22 Мар 2017, 16:34

Чак големи промени с единия чай не може да се очакват, тези неща, които спомагат отслабването трябва да бъдат комбинирани правилно, за да имат резултат, да може да помагат, но само с това и ядене на закуски няма как да стане.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2017, 22:29

Чая от кола на царевица ще върши работа за изкарване на излишната вода.. но чак за редуциране на теглото много малко вероятно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да отслабна с чай от царевична свила?

Мнениеот nefertiti » 24 Мар 2017, 17:16

rabotnata pchela написа:Чая от кола на царевица ще върши работа за изкарване на излишната вода.. но чак за редуциране на теглото много малко вероятно.



Съгласна съм.. :+1:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта