Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Yunona » 20 Окт 2016, 21:47

Редовно готвя късно вечер - за следващия ден. Ако не всяка вечер, то през вечер. Прибирам се късничко - към 19-19.30 и време за повече от салата и някакво бяло месо или риба на грил тигана практически нямам.
Затова след вечеря приготвям храна за обяд на обядващите у дома, както и за офиса или даскало. Никога не правя само едно нещо, гледам да са две или три, за да се пести време и да си оставям по някоя свободна вечер. Но готвенето е пряко свързано със здравето и добрата форма, затова не го пренебрегвам. Пък и ми е най-приятната част от домакинската работа :) Отнема ми час и половина-два.
Готова храна купувам рядко, защото харесвам само едно място в Пловдив - магазина на Главната улица. Имат безупречна хигиена и високи изисквания към подбора на съставките и начина на приготвяне. Скъпо е там обаче, затова и повече от един път, рядко два пъти в седмицата не си го позволявам.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2016, 08:30

Може би за сам човек наистина не си струва да се готви всеки ден и редовно, защото би му излезнало същото като пари, ако си купи, а ще спести време и усилия. Но в едно семейство няма как да излиза поравно и е добре да се хранят хората по-качествено. Все още съм си сама и мога да дам примери от живота ми преди, когато си живеех с мама. :mrgreen: Всяка събота тя приготвяше списък с нещата, които ще готвим през седмицата, питаше ни какво искаме и избирахме. В неделя приготвяше много голяма част от заготовките, ако искахме супа, нарязваше зеленчуците и ги прибираше във фризера и сутрин само вади това, което ще и трябва и вечер направо пуска да се готви. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Nightmare » 21 Окт 2016, 09:20

Аз съм от поколението, което държи много на домашните манджи и смята, че задължително трябва да се готви вкъщи. Така ме е научила майка ми, така цял живот и аз съм правила, така и сина си съм научила. Ангажимент си е, но няма нищо по-хубаво от това.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 12:05

Много ми е трудно да готвя вечер, защото дъщеря ми не може сама и за 10 минути да седне да учи, та се налага да ѝ вися на главата постоянно. :banghead: Затова през седмицата често поръчваме храна, или мъжът ми прави нещо набързо. Старая се през уикенда да сготвя поне 2-3 неща да имаме до средата на седмицата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2016, 11:07

Снощи бях факир в кухнята - направих ориз с месо за вечеря, всички това искаха, направих салата, кекс за училище и баница за колегите на мъжа. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот analizatorka » 26 Окт 2016, 14:06

Честно да ви призная, някой път направо не ми се пипа нищо в кухнята и или набързо приготвя нещо колкото за вечерта, или купувам готова храна. Не винаги си в кондиция да бъркаш манджи. Не съм чак толкова перфектна домакиня :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 15:38

Lollipop написа:Снощи бях факир в кухнята - направих ориз с месо за вечеря, всички това искаха, направих салата, кекс за училище и баница за колегите на мъжа. :mrgreen:

ти си грейнала направо! :) Аз правих за моите колежки днес баничка с праз, защото едната излиза в майчинство и да се почерпим, забърках едни бързи добруджанки за училище,а за вечеря ядоха по едни яйца. Така де, да не съм от жИлязо! Рядко влизам иаз през седмицата за толкова време в кухнята, все се старая и аз да мина набързо, а и два дни от седмицата са заети с тренировките на малкия и няма много опции какво да правим, все набързо скалъпваме нещо. Но е хубаво и удовлетворително да си сготвиш :razz:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот pravilno » 27 Окт 2016, 11:52

Май повече се оплакваме, че ни идва в тежест готвенето, а като се замисли човек не са нужни кой знае какви усилия за да направиш нещо здравословно и не трудоемко.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Snejna » 28 Окт 2016, 15:17

pravilno написа:Май повече се оплакваме, че ни идва в тежест готвенето, а като се замисли човек не са нужни кой знае какви усилия за да направиш нещо здравословно и не трудоемко.

Освен пазаруването на специални неща, готвенето им и поднасянето така, че да бъдат вкусни. Далеч по-лесно е да маетнеш в печката едно пиле с ориз и да не се занимаваш с друго.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Mon_ton » 28 Окт 2016, 15:48

До някъде ми доставя удоволствие да готвя, като знам, че ще сложа нещо за хапване, а по-скоро ми харесва когато всеки оцени труда ми и му е вкусно, това ми компенсира загубеното време моменталически :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта