Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот roksana » 31 Окт 2016, 11:07

О, това наистина е момент, който компенсира стоенето да печката :smile: . Стига да се сещат често да го казват :mrgreen: . Някой път като не ми е кеф да готвя, не ми се получава толкова вкусно. Май наистина е вярно, че и готвенето е от сърце и любов :smile: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот silver933 » 01 Ное 2016, 16:01

У нас се готви всеки ден, като 2 пъти седмично поръчваме, 2 пъти в седмицата аз готвя, останалите 3 дена са оставени на жената. Аз все готвя бързи неща, защото нямам време вечер да се занимавам и главно от мен е скарата и рибата. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Локумът » 01 Ное 2016, 16:26

silver933 написа:У нас се готви всеки ден, като 2 пъти седмично поръчваме, 2 пъти в седмицата аз готвя, останалите 3 дена са оставени на жената. Аз все готвя бързи неща, защото нямам време вечер да се занимавам и главно от мен е скарата и рибата. :mrgreen:

Много добре сте се разпределили, ей така се прави. трябва от време на време да си починат жените, а доставката е супер опция.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Snejna » 01 Ное 2016, 17:06

Готвенето е важно за здравето на едно семейство и трябва в това да се влага повече енергия, купуването на готова храна е лесно и приятно, но не бива д ае честа практика.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Fancy » 02 Ное 2016, 12:14

Често ми се иска да ме отменят и мен в кухнята, но моят мъж не се втурва в такива неща. Много е приятно да се прибереш и да имаш готово ястие вкъщи и да не започваш тепърва да се буташ след работа.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 12:40

Българите все още сме отговорни към вечерята си и се стараем да готвим. :) Манчев и Шишков могат да си гледат работата, като твърдят, че не вечерят българите, което не е истина. По-голямата част от нас готвят ежедневно и се грижат за семействата си, а това че младите хора не се занимават с готвене и подреждането на софри мисля е нещо нормално за порастването, когато имаме други предпочитания за живота.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Kremiliya » 09 Ное 2016, 09:59

И за мен готвенето е важно, но си отчитам като голяма грешка, че вечер правя гала вечери, а на обяда и закуската почти не обръщам внимание... Затова у нас всички се търкаляме.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Yunona » 09 Ное 2016, 12:15

Monika_Spasova написа:Българите все още сме отговорни към вечерята си и се стараем да готвим. :) Манчев и Шишков могат да си гледат работата, като твърдят, че не вечерят българите, което не е истина. По-голямата част от нас готвят ежедневно и се грижат за семействата си, а това че младите хора не се занимават с готвене и подреждането на софри мисля е нещо нормално за порастването, когато имаме други предпочитания за живота.


Така е, готвим редовно въпреки понякога нечовешките работни графици.
И младите готвят - просто сега е модерно да се приготвя домашна храна. Има прекрасни кулинарни блогове и много почитатели, които претворяват видяното на монитора. Поне такива са моите впечатления.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Локумът » 09 Ное 2016, 12:40

Kremiliya написа:И за мен готвенето е важно, но си отчитам като голяма грешка, че вечер правя гала вечери, а на обяда и закуската почти не обръщам внимание... Затова у нас всички се търкаляме.

Ако почнеш да правиш обратното, дори няма да има нужда от тежки вечери и ще вървите, а няма да се търкаляте.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот anetageorgieva » 28 Ное 2016, 00:45

Аз готвя почти всяка вечер. Отнема ми различно време. Примерно тази вечер правих винен кебап по тази рецепта http://nahrani.me/recepti/vinen-kebap-s-oriz/ и ми отне около час, час и нещо. Вчера правих бъркани яйца и ми отнеха 30 минути.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта