Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот anetageorgieva » 05 Фев 2017, 11:26

хаха, и при нас е така. Затова гледам да не готвя в много големи количества.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2017, 12:06

Никой не обича да яде по два пъти от едно ядене, но когатго остане, трябва ли да се хвърля. Аз обичам да ям прясно сготвена храна, не притоплена, но това означава ли,ч е трябва да готвя като роб на всяко хранене, ще се примиря, веднъж ще ям старо, друг път ще повторя. Жените сме склонни на тези жертви, докато мъжете са ... нямам думи. :banghead:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот anetageorgieva » 05 Фев 2017, 17:45

Така е. Аз не обичам да претоплям яденето в микровълнова, вместо това го обърквам на тигана за няколко минути и става като току що сготвено.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот klara » 06 Фев 2017, 09:58

Защо го объркваш в тигана, аз си притоплям яденето в съда, в който се намира и е сготвено? Като се сготви, обикновено не се изяжда всичко, може да е малко, но остава. И както казва Лолипоп, да се хвърля ли? Толкова чак претенции може само принцовете и принцесите да имат :smile: . Не обичаме да хвърляме храна и се съобразяваме. Единият ден може аз да ям от нея, на другия мъжът ми ще яде и така се довършва.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот anetageorgieva » 06 Фев 2017, 16:21

Ако е в тенджера го стоплям с нея, ако не, го слагам на тигана за бързо.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2017, 17:35

На мен ми е най-трудно да стопля ориз или картофи, мусака, да изгарям цялата тава изпоизядена и да загрявам фурната за едното ядене ми се струва безсмислено. :)
А за готвенето, всяка вечер готвя. Днес например съм планирала да направя воденички с ориз (от вчера са сварени, само ще ги изпека), за утре картофена яхния. През седмицата готвя винаги бързо, не се мотая. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот miron » 07 Фев 2017, 13:50

Като се приготвя човек, готвенето може и да отнема малко време, а и готините ястия стават бързо, салата, пилешко, или кюфтета и някаква салата, ориз със зеленчуци, набързо се скалъпва вечерята.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Ginger » 08 Фев 2017, 13:13

Вечер обикновено съм на мезенце и чаша вино, не ми се ядат манджи.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:35

Ginger написа:Вечер обикновено съм на мезенце и чаша вино, не ми се ядат манджи.

О, това е просто страхотно обяснение и аз така предпочитам, но когато си дойда от работа ми се ще да намажа по нещо набързо и си прпиготвям нещо, което често изяждам другия ден. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Често ли готвите вечер и колко време ви отнема?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:02

Най ми е хубаво, когато се прибера и някой вече да е сготвил вместо мен, да има сложено всичко на масата и аз само да се насладя на вкусна вечеря. :twisted: Но това се случва мноого, много рядко, не знам обаче как се справят жените с деца, кога ги виждат, кога им оправят домашните, кога говорят с тях, с мъжете си, готвят оправят... лелеее...жените са героини в наши дни!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта