Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2016, 10:57

У нас се храним уж здравословно, все със салати и т.н. но пък си боледуваме, така че чак толкова голямо значение да има яденето, не вярвам. Всички говорят за джинджифила колко силни имуностимулиращи свойства има, сега и него ли ще отречем, само защото не е домат?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 17:55

Кой е казал, че салатата е здравословно хранене. За мен свинската пържола и чака хубаво червено вино е много добър имуностимулант.
Когато не съм на работа като си стопля сутрин една свинска пържола и изпия половинка червено вино... зимно време излизам на двора по къс ръкав и не боледувам... Някои хора умират да се "втеляват" в идиотии наречени имуностимуланти.. всъщност организма има нужда от всичко, стига човек да не му изпусне мярката...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 17:55

Био доктор написа:Кой е казал, че салатата е здравословно хранене. За мен свинската пържола и чаша хубаво червено вино е много добър имуностимулант.
Когато не съм на работа като си стопля сутрин една свинска пържола и изпия половинка червено вино... зимно време излизам на двора по къс ръкав и не боледувам... Някои хора умират да се "втеляват" в идиотии наречени имуностимуланти.. всъщност организма има нужда от всичко, стига човек да не му изпусне мярката...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот black » 28 Окт 2016, 10:28

Е, ако е хубаво домашно вино, никой няма да търси други имуностимуланти :grin: . Всеки си намира начин как да се пази от болестите и да засилва имунитета си.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот miron » 28 Окт 2016, 11:00

хехе, е щом може да почна от сутринта с вино, какво по-хубаво от това! :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот M.Tasheva » 03 Ное 2016, 15:35

Изкуствените имуностимуланти са ясни, но от естествените кои са такива? Не е ли всеки плод или зеленчук такъв? Малко се чудя по този въпрос. Според мен всичко натурално стимулира имунната система или греша?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2016, 16:52

M.Tasheva написа:Изкуствените имуностимуланти са ясни, но от естествените кои са такива? Не е ли всеки плод или зеленчук такъв? Малко се чудя по този въпрос. Според мен всичко натурално стимулира имунната система или греша?

Разбира се, че всичко има своя ефект, но такива, които помагат повече са неща като спирулина, джинджифил, лимон, мед, ехинацея, все неща, които конкретно се изпозлват за подсилванае на имунитета.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот qwerryyy » 04 Ное 2016, 15:07

Аз съм от тези, които обичат да сложат всичко готово на едно място и да го изпият, така че разни там бъркочи не са за мен, предпочитам да извадя нещо от кутийката и да го изпия.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Fancy » 10 Ное 2016, 11:31

С храната каквото поемам - това е. Нарочно не пия нито естествени, нито изкуствени имуностимуланти.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Вики{} » 13 Дек 2018, 12:52

Не е желателно да се пият по няколко наведнъж. По-добре един, после пауза, след това - друг.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта