Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Bloody Mary » 13 Дек 2018, 16:19

И аз не пия никакви имонустимуланти. Разчитам на плодове и зеленчуци. Най-много да пия витамин С.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Ая123 » 16 Яну 2019, 10:46

Не, избягвам, защото се претоварва организма. Затова си пише, че трябва да се правят и почивки между витаминните сиропи или таблетки.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Яну 2019, 17:13

Не съм почитател на имуностимулантите, не знам защозалагат на тях, че са полезни, това даже не са витамини, ами имат много по-различно действие върху тялото.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот iskra.atanasova1 » 17 Яну 2019, 14:26

Имуностимулантите са за хора, чийто имунитет наистина е изключително отслабен и не може да се справи с обикновени инфекции. Това е мнението ми. Смятам, че е добре да се приемат след тежко боледуване и отслабване на имунната система, просто за временна подкрепа, за да може организмът да се справи с целия стрес, който е понесъл по време на боледуването. По-скоро нещо като кратка почивка, за да се възстанови. Но за постоянен прием, не съм сигурна, че е ефективно. Имунитетът привиква някой друг да върши неговата работа, подсилва се изкуствено, а не по естествен начин. Макар че вече с тези мутирали вируси не съм сигурна кое е по-малкото зло...
iskra.atanasova1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Яну 2019, 15:53

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Бистра » 30 Яну 2019, 16:46

Избягвам да го правя. Даже имуностимуланти пия рядко, имам предвид изкуствени. Но задължително правя паузи за почивка на организма.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Dalia » 31 Яну 2019, 11:42

Нито аз пия , нито на децата си съм давал атакива имуностимуланти, а камо ли да ги комбинирам. Според мен имунитета всеки организъм сам трябва да си го изгради. Повче разходики навън в дъжд, пек студ и сняг и човек се калява. Аз имам и момчета и никога не съм ги държала у дома независимо от климатинчите условия, винаги сме били навън. От чистия въздух, слънцето и водата по-добри имуностиуланти май не познавам.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron