Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Elica » 19 Окт 2016, 15:59

Зимата пак е тук и аз пак съм се заредила с една чанта имуностимуланти, уж да не се разболявам, но този път направо имам чувството, че съм прекалила... Има ли опасност когато се комбинират имуностимуланти, или след като всичко е за едно и също няма опасност от предозиране? Вие правите ли си някакви комбинации и какви са, спрямо вас, пък и за децата ви? :roll: А и не става въпрос само за синтетични, т..е лекарства, а и от народната медицина.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот fairy » 19 Окт 2016, 17:28

Синтетични избягвам да комбинирам, но естествените си ги комбинирам. При тях мисля, че няма проблеми. Например джинджифил и мед си се съчетават чудесно. Или коприва и чесън.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот iwoni » 19 Окт 2016, 19:57

Доста от хомеопатичните също се съчетават. Но не мисля, че ако пиеш два или повече ще станеш непробиваем за болестите. Поне 2-3 месеца преди активния сезон на вирусите трябва да почнат да се пият.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот S_Milenska » 26 Окт 2016, 14:27

Не знам дали трябва или не трябва, но аз зимата пия витамини, отделно инфлуцид всеки ден и си пия джинджифил с мед всеки ден, на дъщеря ми дадам същите неща и не съм видяла проблеми.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот annydance » 26 Окт 2016, 16:41

Всичко се пие и всичко се комбинира, не пробираме и не се задълбочаваме толкова. :smile: Важното е да се пазим от вирусите.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 19:19

Чували ли сте някои да е умрял, че не е пил имуностимуланти? Изобщо кой ви е казал, че пиенето на имуностимуланти е нещо, което помага?
Толкова ли е трудно човек да комбинира по някакъв начин в дневното си меню естествени имуностимуланти?
Мед, риба, тиква, цитрусови плодове... двигателна активност, чист въздух... защо е необходимо да се вкарвате във филми и да снимате нови и нови серии с продължения как да ги комбинирате и после как да излезете от тях...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот iwoni » 26 Окт 2016, 19:58

Сезонно си избирам и ям аз лично каквото ми харесва. Сега например ям много грозде и тиква, направо ги обожавам. Карфиол, зеле също са в менюто ми. Вече избягвам доматите и краставиците, че станаха пластмасови и сезонът им мина. Не пия специално имуностимуланти и рядко боледувам, да чукна на дърво :smile: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 20:26

Най-хубавите домати, които ям са през зимата, "дървен" домат през зимата не съм случвал,а почти не отсъстват от трапезата ми.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот balsam » 27 Окт 2016, 10:31

Нямат вкус доматите и краставиците през зимата. Не ги харесвам, за мен не е нормално тогава да са налични и изкуствено да се предлагат на пазара само защото на днешно време може да изкараме пиле от ягода образно казано.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Комбинирате ли различни имуностимуланти?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 10:40

Нямат вкус за теб, за мен са вкусни и доматите не са "дървени" като през сезона на доматите... и нека не пропускаме, че домати не растат само в БГ и като е зима не трябва да се чува за домат :cool: Просто трябва да се свиква с мисълта, че и през зимата може да се пазаруват пресни плодове и зеленчуци...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта