Детето ми хапе как да го отуча?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот Elenina » 20 Окт 2016, 09:25

Здравейте! Имам проблем:)
Дъщеря ми все по-често се впуска да хапе. Вчера дори е ухапала свое другарче в детската градина.
Тя и преди го е правила, но сега съм доста притеснена, че започна да се случва много често.
Какво да правя? Моля помогнете с някои съвет, ще съм благодарна. Как да я отуча? мерси.
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот silver933 » 20 Окт 2016, 09:30

От такива неща не се отучва ей така, явно детето си е агресивно и се притеснява и това е нейния начин да се справя със ситуациите. Явно си е хапела и преди и ти си го обръщала на шега и за нея това е нещо съвсем нормално. Сега иди обяснявай, че нямаш сестра стана твоята. Само детски психолог ще помогне. Не забравяй, че сега има редица случаи на ухапани деца в ясли и градини!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот Enjis » 20 Окт 2016, 09:45

Да и в нашата ясла има подобен случай. А това, че от детска шега се е превърнало в нещо системно при нея и може би е вярно, че сега тя го приема повече като игра или за нещо нормално.
Не мисля, че трябва да се стига до психолог, по скоро мисля, че ще го израсте :???:
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот analizatorka » 20 Окт 2016, 10:01

Като беше малък моят син правеше същото, но само на нас с баща му го прилагаше. На децата не посягаше. Всеки път му правехме забележка и го хващахме преди да започне да хапе и се отказа.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Окт 2016, 12:28

Enjis написа:Да и в нашата ясла има подобен случай. А това, че от детска шега се е превърнало в нещо системно при нея и може би е вярно, че сега тя го приема повече като игра или за нещо нормално.
Не мисля, че трябва да се стига до психолог, по скоро мисля, че ще го израсте :???:

Как така няма да се стига до психолог, докато го израства нали ще има сумалък нахапани деца?! Това, че едно дете хапе, не значи, че останалите трябва да страдат, докато то го израства. :shock: Да не забравяме, че нахапаните деца имат също родители, които също обичат своите деца!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2016, 09:24

С наказания и сърдения на тази възраст, или вие направеете същото, за да осъзнае какво причинява на другите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот pravilno » 21 Окт 2016, 09:59

Добра тактика, дано да е приложима обаче на това дете. Защото може това да го накара да се озлоби още повече и да не спре да хапе, ами да стане по-агресивно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот dinkog » 21 Окт 2016, 10:48

Добре де, толкова години, след като е на градина, тъй ли па не му казахте , че е лошо да се хапе. Вие как реагирате, когато хапе, какво правите?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот dejavu » 21 Окт 2016, 16:14

В нашата градинка имаше едно детенце, което хапеше от радост :smile: . Толкова голяма беше емоцията му, че направо трепереше и хапеше. Родителите се червяха горките, но какво да направят? Иначе много хубаво и добро дете, но така си изразяваше радостта.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Детето ми хапе как да го отуча?

Мнениеот Malina » 30 Дек 2016, 10:23

dejavu написа:В нашата градинка имаше едно детенце, което хапеше от радост :smile: . Толкова голяма беше емоцията му, че направо трепереше и хапеше. Родителите се червяха горките, но какво да направят? Иначе много хубаво и добро дете, но така си изразяваше радостта.

Ужас! звучи си побъркано направо, като пинчер, само че те с енапишкват от радост. :lol: :lol: :lol: Дано вече детенцето с времето да се е научило да изразява любовта си по друг начин.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта