Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот Enjis » 20 Окт 2016, 10:22

Джогинг е все по-популярен и може да се тренира навсякъде почти.
Ето няколко препоръки как да тренираме джогинг.
Колкото и да е леко натоварването, винаги е добре да подготвим тялото с една загрявка във вид на разтягане, да загреем мускулите, дишане и с едни въртеливи движения да подготвим стъпалта, които са най-уязвимата част при джогинга, особено, ако е по студено навън.
Избирайте за начало равен терен алея, стадион, парк. Важно е обувките да са предназначени за бягане и да са леки. Дрехите е хубаво да са памучни и да не са точно по тялото, за да не се нарушава терморегулацията. Препоръчва се три пъти седмично, за да може тялото да има и време за възстановяване.
С бързо ходене, макар и в по-малка степен, също може да постигнете позитивните ефекти на джогинга – намалявате нивото на стреса, тонизирате организма, подобрявате дейността на сърдечно-съдовата и на дихателната система.
Ето и формулата според специалистите.
Най-простата формула е пулс 180 удара в минута минус възрастта. Това означава, че ако сте на 30 години, горната граница на пулса ви при джогинг не бива да надвишава 150 удара в минута. За да има истински ефект тренировката, трябва да поддържате т.нар. плато. Ако пулсът ви в началото е примерно 75, стигате 130 и ако за 20 минути го задържите така, значи сте майстор на джогинга.
Практикувам го вече доста време и наистина се чувствам по-добре. А преедимството на джогинга е, че сте навън сред природата или на чист въздух.
Дано да съм била полезна!:)
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот silver933 » 20 Окт 2016, 10:34

И колко бягаш всеки ден? Аз ако тръгна да бягам, то ещ ударя пулс около 53748532 :D
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот suzii » 20 Окт 2016, 10:39

Хаха, ако си с наднормено тегло джогинга не се препоръчва!
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот Rali_hr » 20 Окт 2016, 10:55

Наиситна джогинка е много висш пилотаж на спортуването за здраве, трябва да имаш страхотен ритъм, правилно дишане, за да успееш да издържиш дълго време. Това не е за всеки, а и както казаха, не е и за хора с неподходящо тегло, но е един от най-добрите начини за поддържане на добра форма и издръжливост.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот отчаяна » 12 Дек 2016, 15:05

Все по-често виждам хора, които тичат из улиците на града, даже не е задължително и в парка или на стадиона да са. Прави ми впечатление, че са някъде от 25-годишни до най-много 35, 40 май е много вече. Дори и сега в студа, което говори за голяма дисциплина.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2016, 16:04

отчаяна написа:Все по-често виждам хора, които тичат из улиците на града, даже не е задължително и в парка или на стадиона да са. Прави ми впечатление, че са някъде от 25-годишни до най-много 35, 40 май е много вече. Дори и сега в студа, което говори за голяма дисциплина.

Не съм ги виждала такива, изобщо не съм си намерила никой, който да тича по улиците, само виждам покрай един парк на велоалеята как тичат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот Krum » 12 Дек 2016, 17:03

И аз искам да почна да бягам, но не мога да намеря темпото и много бързо се изморявам, а за джогинка е най-добре да хванеш правилното темпо.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2016, 17:30

Krum написа:И аз искам да почна да бягам, но не мога да намеря темпото и много бързо се изморявам, а за джогинка е най-добре да хванеш правилното темпо.

Само с опити трябва, имах един познат как му се кефих, който почваше и за 10 секунди беше в ритъм, можешед а тича с часове, велик, велик.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот fairy » 13 Дек 2016, 12:01

Krum написа:И аз искам да почна да бягам, но не мога да намеря темпото и много бързо се изморявам, а за джогинка е най-добре да хванеш правилното темпо.


Какво му е толкова сложното? Тичаш с твоето си темпо, като се измориш спираш да си починеш и после пак. Никой няма след теб да те пришпорва.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Защо да тренираме джогинг? Ето няколко полезни съвета.

Мнениеот BettyBoop » 04 Апр 2017, 14:43

Полезно е бягането, ама не е еднакво на открито и в във фитнеса на пътека. Предимствата са при първото.
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron