Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот rose_92 » 16 Ное 2016, 02:35

На мен честно казано не ми харесва идеята да прекарам целия си живот в някакъв скучен офис например..Не ми харесва някой да ме командва и да вися по цял ден някъде. Обичам да си стоя вкъщи, да чистя, да оправям..но така не се изкарват пари за съжаление, а не мога да си намеря подходящото място..С висше образование съм, с език и ти предлагат работа за 400-500 лв. Е какво желание да има човек да работи за тези пари? Предпочитам да си стоя вкъщи и без тях докато мога и нямам още семейство и деца..След това няма да имам този избор, защото не вярвам да си намеря мъж, който да иска да бъда домакиня и да си стоя вкъщи, а само той да издържа семейството - то вероятно трябва да е някакъв богаташ, за да си го позволим :lol: ..
А и околните наистина възприемат такива жени като мързелани, а всъщност това да вършиш цялата домакинска работа и да гледаш деца не е мързелуване. И как се съчетава всичко това с работа по цял ден - нямам представа..
Както казахте - то това си е до човек. Аз явно съм си домошарка и ако имах избор, бих предпочела да бъда домакиня.
А другия вариант, който ми допада, е да бъда домакиня и да си работя от вкъщи, но за момента това няма как да стане с моето образование. Единственото, което ми се предлага е продавачка... :shock: Ако някога (може би в друг живот) имам късмета да намеря работа с прилично заплащане, може и да имам желание да ходя вместо да стоя вкъщи дори и мястото да не ми е особено приятно, но за момента няма такива изгледи, защото ако нямаш връзки си за никъде ако ще и 10 дипломи да имаш. В тая пропаднала държала е така - няма бъдеще за младите хора.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот dinkog » 16 Ное 2016, 10:26

Някои жени си ги бива за домакини, има други, които не могат и един чаршаф да сгънат и хич не са на вълна домакинстване. Всичко си е до човека, а много често с напредването на възрастта, мъжете могат да си позволят и по-голям доход и да издържат семейството си. Доста двойки решават да се издържат по такъв начин, особено в столицата, където мъжете изкарват стабилни пари.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Nightmare » 16 Ное 2016, 11:06

Много хора си представят, че да си стоиш вкъщи е идеално и нищо работа, но не е съвсем така. Ако се завъртят повече време у дома и виждат, че истината е друга :smile: . Аз се намразвам като дълго време ми се наложи да не съм на работа. Върша си задълженията вкъщи, но ставам и много ленива, а такава не се харесвам.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:44

На всеки му действа различно, не е за всяка уста лъжица, стоенето вкъщи си иска голяма дисциплина, за да не се запуснеш.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 16:07

Наистина това не си е за всеки, аз сега се грижа за бебето и у нас, но все пак ми тежи и ми е скучно, колкото и да е динамично и интересно ежедневието покрай малкото дете, то си е едно и също в действителност. Не се случва нищо интересно и на мен лично ми натежава и доскучава. Не намирам мотиваация за нищо, докато когато работех не беше така, все имах желание да направя нещо по-различно, да се развивам , да се доказвам, сега гледам ден да мине, друга да дойде. Не си представям животът ми така завинаги.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот fairy » 02 Фев 2017, 23:59

Не са ли домакините, които си стоят вкъщи, най-заети? Къщна работа, домашни с децата, отделно вършене на всякаква друга работа, която няма как да я вършиш като ходиш от 9 до 18 някъде и какво ли още не. Другите си ходят на работа и оправданието, че са изморени влиза в действие и не им се пипа много. При коя работа има еднообразие? Май втората :smile: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2017, 13:09

fairy написа:Не са ли домакините, които си стоят вкъщи, най-заети? Къщна работа, домашни с децата, отделно вършене на всякаква друга работа, която няма как да я вършиш като ходиш от 9 до 18 някъде и какво ли още не. Другите си ходят на работа и оправданието, че са изморени влиза в действие и не им се пипа много. При коя работа има еднообразие? Май втората :smile: .

Извинявай за въпроса, ама къде ходиш от 9 до 18, че не разбрах?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот svetlozara » 05 Юни 2017, 15:39

Ако се приема като пропиляване на живота, може да се каже, че много от нашите прародители са си пропилели живота, когато работата им е била да си гледат главно къщата, а на жените най-вече. Ако се превърне в мисия и се обръща голямо внимание на семейството и на това жената да е домакиня, за мен е плюс. Ако не ми трябват пари със сигурност ще бъда домакиня.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Юни 2017, 15:54

Бих избрала да съм домакиня с приятни занимания, които да не карат да се откъсвам от домакинството. Дали ще са някакви хобита, дали ще е някакъв вид допълнителна работа, но само да стоя да чистя и да дремя по цял ден не бих могла да изтърпя. По-скоро бих работила на половин работен ден, за да имам време за семейството си и в същото време да съм ангажирана с работа. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот kikimoraa » 18 Юли 2017, 11:59

Да, защо да не, ще имам време за семейството си, за любимите си занимания, за хобита, разходки, спорт и какво ли още не. Сега нямам време за нищо, работя по 12ч и не ми остава време за друго, освен да хапна набързо и да легна да спя. Ако съм домакиня със сигурност ще правя много неща и ще с езабавлявам повече.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта