Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2017, 14:20

Рали, какво реши? Аз ако мога веднага ставам домакиня, все не ми стига времето, а с тези два хеликоптера нямам време за да ги видя, милите! Пораснаха ми децата без да имам щастието да им се порадваммного време
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2017, 09:06

Както сте казали и по-напред от работа до работа и от човек до човек, разлика има огромна. :roll: някои жени са по-мързеливи и лениви, биха почистили и прекарали деня в лежане пред телевизора (развалянето на фигурата изобщо няма да го коментирам), но други биха били активни, ще имат хоби, ще се грижат за перфектната си визия, ще се грижаат за дома и за децата, което също не е малко, особено докато са ученици, имат нужда винаги от съвети и помощ. Всеки може да прецени за себе си какво му се отдава и какъв би бил. Аз ще съм много активна първите няколко месеца, после ще се залежа.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юли 2017, 10:45

Така е, да, аз съм от тези мързеливите, пък и да си призная, не съм и голяма домакиня, не обичам да чистя и така да прекарвам деня си, докато имам приятелки, които минават с прахосмукачката към 6ч сутринта. :lol: Аз съм по-мързелива и гледам по-отгоре отгоре да мина, колкото се може по-рядко. :lol: Затова и както казах, бих си взела работа на 4 часа, за да имам време да се радвам и на работа сред хора и някакво занимание и в същото врме да имам време да си почивам и да презареждам, пък и туко виж така ми се отвори някоя чакра и стана по-добра домакиня. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Lollipop » 19 Юли 2017, 11:40

Аз сега съм домакиня, макар че малкото вече е на 2 години все още не ми се занимава с това да го пращам на градина, а той е така кротък, все едно дете нямам, пък и каката много помага. Затова съм си баш домакиня. :mrgreen: По цял ден сме по кафенца, по разходки, на паркове, ходим да храним разни котки, кучета, патици наблизо, имаме си цял репертоар. Вкъщи приготвям вечерята оправям, приятно е като знам, че по всяко време, ако дойде някой у дома ще е прилично, преди като работех, успявах да чистя 1 път седмично и винаги се притеснявах, ако някой неочаквано искаше да дойде до вкъщи, сега не ми пречи. Започнах и докато спи малкия да правя упражнения и вече съм супер мама.
Така че да обобщя, бих живяла така и сто години. :cheers:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:42

Сигурно ще се побъркам, ако съм сама у дома, а детето на градина. :) преди когато имах почивен ден и то през седмицата, няма с кой едно кафе да изпиеш, ходих на фитнес, после през пазара и в 10ч вече бях у нас. в 12ч. си правих да обядвам и си сипвах чаша вино. Ако съм безработна най-вероятно ще се пропия.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот klarissa » 20 Юли 2017, 11:22

По-голямата част от семейния ми живот е минал така, омъжена съм от 13 години, а вече 7 години съм все домакиня, като ме чакат минимум още две години. :roll: Не е лошо да се стои вкъщи, но аз нямам умения и хобита, затова често ми тежи стоенето у дома, въпреки че съм ангажирана с децата.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Mon_ton » 20 Юли 2017, 14:54

Аз смятам, че има очарование в това да е домакиня една жена, да се грижи за дома иза семейството си, за любимите си хора, да им подреди, да им сложи, да има време за разходки, кафета, спорт, хобита. Много често от забързаното ни ежедневие, не ни остава време да се погледнем.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот S_Milenska » 25 Юли 2017, 15:41

Няма нищо лошо в това една жена да е домакиня, ако по този начин се чувства достатъчно добре и пълноценна. Различни хора, различни желания, преживявания и т.н. :) Някой път ми се иска да правя различни неща, а не да съм на работа, или пък искам да си почина, да се наспя, да отида на кафе, да започна някакви упражнения, да развия хоби, но просто не ми остава време.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2017, 10:28

rabotnata pchela написа:Така е, да, аз съм от тези мързеливите, пък и да си призная, не съм и голяма домакиня, не обичам да чистя и така да прекарвам деня си, докато имам приятелки, които минават с прахосмукачката към 6ч сутринта. :lol: Аз съм по-мързелива и гледам по-отгоре отгоре да мина, колкото се може по-рядко. :lol: Затова и както казах, бих си взела работа на 4 часа, за да имам време да се радвам и на работа сред хора и някакво занимание и в същото врме да имам време да си почивам и да презареждам, пък и туко виж така ми се отвори някоя чакра и стана по-добра домакиня. :lol:

на 4 часа пак ще ти омръзва сигурно! :mrgreen: Докато дойдеш на работа и ще става авреме да си хориш и след време ще броиш минутите до края на 4-те ти часа работа, но пак е добре де. Жените трябва да работим само на 4 часа, за да имаме време и за другите неща.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли избрали да бъдете домакини, вместо да работите?

Мнениеот Dipsy » 29 Мар 2018, 16:25

За нищо на света! Не мисля че ще бъда и пълноценен родител един ден, ако си прекарвам всичкото време вкъщи. изпитвам ужас. Дори и да стана "домакиня" и евентуално да не работя, сигурно ще си имам разни хобита и ще правя всичко друго само не денят да ми минава в пране, чистене, готвене, гладене.. само при мисълта се изприщвам. :shock:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта