Защо се зарибих да карам ски?

Планинско колоездене, рафтинг, каньонинг, конен преход, лов и риболов

Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот suzii » 20 Окт 2016, 11:44

Зимата идва, а и с нея любимият ми зимен спорт! :grin: :grin: :grin:
Ските! Идеята ми е да ви запаля малко с този екстремен спорт и да ви разкажа за моите преживявания, много са, но ще се опитам поне малко да ви сръчкам.
От както съм проходила почти ;) баща ми ме качи на ски и съм му много благодарна за това. Той ме и научи. Дори имам няколко състезания и купи, когато бях девойка...:) По-трудно е да се научиш да караш ски, когато си на някаква възраст, но никога не е късно да се опитат нови неща. Вярно доста скъпичък спорт си е, но си заслужава, ако се зарибите. :wink:
За мен ските са не само спорт, но и начин на живот. Ските могат да се практикуват с цялото семейство. В планината на чист въздух сред заснежените гори и писти гледките са уникални. Когато имаш и приятели които карат ски и или сноуборд забавленията и приятните емоции винаги са с нас. С този спорт аз натоварвам тялото си и в същото време се забавлявам и съм в планината сред природата. Адреналинът в ските винаги е на макс и на лице. Разбира се препоръчвам когато ходите на такава почивка да си вземете повече дни и да отседнете някъде. След един такъв прекрасен ден, особено, когато си хванал лек загар от зимното слънчице и си карал цял ден, идва още един прекрасен момент за мен. А именно да си направиш една топла вана и да се отпуснеш изцяло. Усещането не мога да го опиша. Релакс и наслада може би. И после свободна програма. Хапване, пийване, смях сладки приказки разбор на деня. Безценно!:)
Е дано да съм успяла да ви докосна и ако имате някакви въпроси съм насреща!;)
ski.jpg
ski.jpg (15.58 KiB) Прегледано 1098 пъти
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот Enjis » 20 Окт 2016, 12:12

Е браво и аз се припознах в тези изживявания! Някъде по трасето сме, но аз вече ходя с моето семейство. :wink:
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Окт 2016, 14:03

Харесва ми, но да си прпизная много ме е страх. Само като се сетя със Шумахер какво стана.. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот ramimni » 20 Окт 2016, 14:50

Като прочетох темата и на мен ми се прииска, нищо, че не съм се качвала през живота си на ски. Детските дъсчици, които имахме за ски с брат ми не ги броя :lol: . Имам чувството, че ще се пребия. Кажи някои важни неща как да не се стига дотам и може и да опитам.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот Enjis » 20 Окт 2016, 16:11

Е радвам се. Основно правило за начинаещите е да нямат СТРАХ да падат. Падането е част от този спорт в началото. Със ски става само настрани. Хубаво да не се шашкате излишно, всяко начало е трудно, но после идва големият кеф и удоволствието.
Май е достатъчно, като начало. И един съвет за да не говорим на сухо тук, препоръчвам един, два урока при ски учител . Има някалко основни неща, които е важно да се знаят. След това ще разбереш дали спорта е за теб. Ако не едно чайче с коняче и се вози на лифта и си гледай гледките... :wink: :grin: :grin:
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот zagrijena » 27 Окт 2016, 13:48

Скъпо удоволствие са ските май, като знам как дори и да не караш, по планинските ни курорти всичко е надуто като цени. За мен ските са опасен спорт.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот TheFox » 03 Сеп 2017, 23:47

Обожавам зимните спортове, но сам да ги гледам по ТВ :D
TheFox
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Сеп 2017, 23:40

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:42

Веднъж съм карала ски, наистина беше страхотно, но пък доста скъпичко. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот mruseva » 31 Окт 2017, 11:26

Мен ме беше много страх да се кача на ски. Но, както се казва, любовта прави чудеса. Моят мъж дълго време ме убеждава, че няма шанс да си счупя нещо, особено на пистата за начинаещи, и аз преборих първоначалния страх. След това вече с абсолютен кеф се качвам на ските и много се забавлявам.
mruseva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 09:33

Re: Защо се зарибих да карам ски?

Мнениеот Kaya » 31 Окт 2017, 11:32

Дъщеря ми много иска да я заваеда на ски. Притеснявам се от цените най-вече, май е много скъпо удоволствие, някой може ли да ме ориентира?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Спортен туризъм

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта