Съобразявате ли храненето си с часа?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот miron » 20 Окт 2016, 14:42

Почитателите на здравословното хранене, а и не само. За мен е много важно какво ям, но пък напоследък взех да се замислям и КОГА го ям. :roll: Някои нови теории, които стигат до ушите ми гласят, плодовете да се хапват до 14ч, не по-късно да речем, зеленчуците по всяко време и какво ли още не. Вие съобразявате ли се какво ядете по кое време на деня? Бобовите да речем, кога трябва да се ядат, за да бъдат най-добре и най-лесно усвоени от организма? Дали е добре да се хапват на обяд, или за вечеря салата от нахут и авокадо няма да затормози организма? :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2016, 15:41

У нас има някви точни правила на хранене, но пък си знаем, че вечерята НЕ трябва да е най-обилното ядене за деня, както правят много хора. У нас вечер често ядем постни неща, да не се затормозява корема,н ай-много риба да ядем, ся има вечери, в които отпускаме края, но са веднъж седмично. Иначе на обед хапваме така по-стабилно, а вечер минаваме на салата с няква чорба постна. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот mangusta » 20 Окт 2016, 15:47

През деня аз си позволявам много неща, но вечер съм бетон - избягвам всичко, което може да ми попречи на съня. Не ям тежки и мазни храни.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот suzii » 20 Окт 2016, 15:49

Ехе, ти пък не се вманиачявай толкова де :) Да добре плодовете да се приемат преди основно ястие, иначе загниват в стомаха. Ама пък чак под час ...Стегни се малко :wink:
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2016, 15:54

suzii написа:Ехе, ти пък не се вманиачявай толкова де :) Да добре плодовете да се приемат преди основно ястие, иначе загниват в стомаха. Ама пък чак под час ...Стегни се малко :wink:

Е ти па, кое му е "отпускането", баш си се стягаш, като мислиш за здравето си и за начина по който ядеш и което вкарваш в тялото си. Тва, че не го виждаме, не значи, че е кош.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2016, 09:24

Разбира се, че внимавам какво ям! Вечер ям винаги само и единствено салата, може да е богата, но главното на вечерята са ми зеленчуците. Не ям вечер кюфтета с картофи, мусака и подобни неща, да може да си хапна печено пилешко със салата, но не нещо тежко. В България най-обилното ядене е вечерята, което е лош навик.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Окт 2016, 10:29

Доста често при това, внимавам много какво ядем вечер, особено след проблемите, които съм имала с килограмите, вече се храня, за да живея, а не живея да ям. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот annydance » 21 Окт 2016, 11:45

Вечерята наистина е най-обилна по традиция при нас, българите. Тогава си позволяваме и прекаляваме с много неща - пържоли, мезета, алкохол. Всичко накуп не води до лек сън. Но то пък с такава софра и сънят май ще бъде пропуснат :lol: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 14:22

annydance написа:Вечерята наистина е най-обилна по традиция при нас, българите. Тогава си позволяваме и прекаляваме с много неща - пържоли, мезета, алкохол. Всичко накуп не води до лек сън. Но то пък с такава софра и сънят май ще бъде пропуснат :lol: .

Ами тва, е че и съня не пропускаме, а напротив. Наяждаме се и веднага дигаме краката на дивана, та да не случайно да изгубим някоя калорийка! :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съобразявате ли храненето си с часа?

Мнениеот BeenieGal » 27 Окт 2016, 14:09

Това с вдигането на краката на дивана май е най-вредното :grin: . По-добре излез, разходи се, както казват хората, разтъпчи храната :smile: .
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта