Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот svetlozara » 02 Ное 2016, 16:23

Е то няколко капки, надали повече от 5 е препоръчително.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот niya_mazova » 03 Ное 2016, 11:51

Маслата са мазнички, няма нужда да прекаляваме с тях и после косата да ни изглежда все едно не сме се къпали една седмица :smile: . Да ви питам вие миете ли си после косата, след като сте я намазали с някакво масло и колко време се изчаква?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2016, 14:50

niya_mazova написа:Маслата са мазнички, няма нужда да прекаляваме с тях и после косата да ни изглежда все едно не сме се къпали една седмица :smile: . Да ви питам вие миете ли си после косата, след като сте я намазали с някакво масло и колко време се изчаква?

Виж fawla колко добре го е описала. Не виждам как използването на масло във вода и отмиването после как ще стане косата по-мазна.. :roll:
fawla написа:Трите масла, които са най-подходящи за коса са маслото от лавандула, от босилек и от розмарин. За Босилека знам, че действа много добре при пърхот, стимулира и възстановява косъма. Лавандула може да се използва при косопад, а розмарина е за тънка и чуплива коса.
Аз използвам масло от розмарин, като нанасям няколко капки в чаша вода изсипвам го на части по косата ми и масажирам в скалпа. След 30 минути измивам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Yarost » 03 Ное 2016, 15:22

А не е ли по-добре да се втрива с тампон в скалпа, вместо да се изсипва на части. Така по-равномерно ще се разнася?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот lini_leni » 10 Ное 2016, 15:54

Yarost написа:А не е ли по-добре да се втрива с тампон в скалпа, вместо да се изсипва на части. Така по-равномерно ще се разнася?


Аз мисля, че така наистина е по-добре, тампонът е напоен и пуска равномерно и по повече. Само с пръстите ако мажеш, трябва често да се слага масло върху тях.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Rainy mood » 08 Фев 2019, 13:42

Аз съм ползвала няколко, не едновременно, разбира се! И от всички съм доволна - бадемово, маслиново, жожоба. Страхотно действат на косата.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Кат » 06 Мар 2019, 16:12

Само на мен ли не ми се занимава с тази цапаница с маслата? То и време трябва, за да постои човек с тях и да подействат. Знам че топлината помага на маслото да повлияе добре.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Кокетка » 16 Апр 2019, 10:22

Аз имам бадемово, но забелязвам, че не винаги върши работа. Ето, в момента косата ми е много зле, въпреки че го ползвам. Иначе съм си доволна от него. Просто трябва човек да има повече време за подобен тип маски. Първо да стои с нея поне час, че и два, защото маслото действа най-добре като се затопли. После отново измиване и така.
Кокетка
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Апр 2019, 11:37

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Петя Георгиева » 23 Апр 2019, 12:29

Много време отнема и не ми се занимава. Правила съм си веднъж маска с бадемово масло и резултатът наистина беше страхотен. Ама пусто, време си трябва.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот VSM » 20 Юни 2019, 22:18

Съгласна съм с "pravilno" - аргановото масло е най-доброто според мен. Освен него мога да ти препоръчам и био продукти с масло от роза и бодлива круша.
Кожата обича натурални продукти като био арганово масло .. :-)
VSM
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2019, 21:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта