Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Миленита » 04 Юли 2019, 09:28

Аз скоро си взех бадемово масло и косата ми е страхотна. Ама изисква време такъэв тип маска...
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Кери » 08 Юли 2019, 09:00

Много са - ший, макадамия, адемово, жожоба...:)
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот flip » 15 Юли 2019, 09:21

И аз знам, че много помагат, обаче не мога да понасям аромата им. Странно, но факт. Направо ми става лошо. Затова разчитам на готовите маски от магазина или аптеката.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Кои етерични масла са най-подходящи за косата?

Мнениеот Мими Петрова » 26 Авг 2019, 10:26

Масло от чаено дърво

Маслото от чаено дърво, извлечено от австралийското дърво Melaleuca alternifolia, е популярно естествено средство за лечение на почти всеки проблем с кожата и косата. Смята се, че именно то е сред първите натурални средства срещу пърхот. То действа хидратиращо на скалпа и облекчава сухотата и сърбежа.

Маслото от чаено дърво действа дълбоко в космените фоликули, освобождавайки ги и помагайки за нормалната мастна секреция на себум. То е известно също и със своето антимикробно действие, което спомага за лечение на гъбични инфекции, както и акне на скалпа, усложнено от вторични бактериални разраствания.

За насърчаване на растежа на косата, разбъркайте 2-3 капки масло от чаено дърво с 1-2 супени лъжици сладко бадемово масло или кокосово масло. Тъй като това етерично масло е много силно, първо трябва да се да се приложи върху скалпа масло носител и след това, сместа от етерични масла. Измийте след 15-20 минути.

За контрол на пърхот и акне, добавете 4-5 капки масло от чаено дърво към 1 супена лъжица шампоан и го използвайте за измиване на косата.
Мими Петрова
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:33

Предишна

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта