Какви ястия приготвяте с нахут?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот qwerryyy » 14 Мар 2017, 15:43

rabotnata pchela написа:И на мен на салата ми харесва повече, отколкото сготвен на някаква манджа. :roll: Например с печени чушки, червен лук, маслини направо става невероятно вкусно.
така и на ястия и на яхнии неми хареса, само печен още не съм го пробвала с подправки но и това ще стане скоро.

Пробвай го, той така с някой по-лют червен пипер става супер мезе за бира и е по-малко калорично от фъстъци и пържени картофи ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 16:02

И на мен ми харесва идеята да го приготвя по такъв начин, довечера ще го пробвам, бих сложил и малко чесън, няколко маслини. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:54

На фалафели на мен ми е много любим. Пробвах да си направя млечен- нахутен сос стана много вкусен за да се топят филиите в него, направих го от нахут, чесън и кисело мляко. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот kikimoraa » 26 Мар 2017, 11:24

запечен с подправки е страхотно мезе за бирата , а и е за предпочитане пред вариациите на чипсове и подобни изпържени неща. Правя го на сос само пасиран с чесън и зехтин, в комбинация с сладки запечени картофи в страхотен. :roll:
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Мар 2017, 13:51

Хапнах през уикенда Потахе, бяхме в един приятел на гости и рецептата така носеща се в тяхното семейство и я приготви майка му. Това е до колкото разбрах традиционна кубинска супа.
беше от нахут, лук, чушки, картофи подправки като сол,червен и черен пипер, чесън, дафинов лист. А за разкош имаше чоризо и шунка на парченца вътре, леко запържени, а приятния вкус идвашае от чашата вино, с която се готви яхнията. :) Ако някой се интересува мога да взема точни мерки, но мисля, че всеки може да си я нагоди според желаните количества. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот gabinka_80 » 27 Мар 2017, 15:46

Звучи много интересно това, а и с месце е изненада за мен, в повечето случаи приемам нахута като нещо, което се яде без месо. :???:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2017, 16:09

И на мен ми хареса тази рецепта, обещавам да я пробвам, интересно, интересно. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2017, 10:27

хаха, след последната супа, имам резерви но и това ще изпробвам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2017, 12:06

Аз си го готвя като ориза, сега го направих с тиквички и домати добре се получи. На нахута му отивата доста доматите и пикантните вкусове и ескеприментирам. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Jully » 21 Юни 2017, 10:03

Направих нахут със сушени домати и чеснови подправки, стана страхотно мезе за бира. Сварих 1/2 кг нахут и го изцедих от водата (запазих малко от нея). Нарязах на ситно 3-4 сушени доматчета, 1ч.л сух босилек, 1 скилитка пресован чесън, сол, черен и лют червен пипер. Запържих доматчетата в малко мазнина , колко да си пуснат аромата, прибавих подправките и сипах водата - 1ч.ч. вода от нахута. Оставих няколко минути да заври и да се смесят добре съставките. Добавих нахута и разбърках. Наредих върху тава за печене постлана с хартия и намазнена със зехтин. Изсипах нахута на един ред и поръсих с 2 с.л. пармезан. Изпекох го златист загар. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта