За и против бебешките дрешки втора употреба?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот penelopa » 11 Яну 2017, 23:30

Така и аз съм съгласна, знаеш откъде ги взимаш и кой ги е носил, но иначе не.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот borkova » 02 Фев 2017, 10:37

Изпрани, изгладени и никакъв проблем да се ползват дрешките втора употреба. Не знам дали е хубаво с белина да се обработват, после да не предизвикат някаква алергия, но и това е вариант.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Гери.Габровска » 02 Фев 2017, 14:44

Лично за мен такъв подарък е недопустим! Та това е подарък, нещо с което посрещаме Новия живот сред нас!
Бих взела от роднина или приятелка, само от човек, когото познавам, но не бих подарила, още по-малкото пък на близък.

Ако при първо посещение при бебето някой ми донесе нещо такова, нито ще замълча, нито ще го ползвам.
Ако знам, че някоя мама има нужда, на драго сърце бих дала, но това е съвсем друга ситуация.

Ако нямам финансова възможност да купувам всичко ново, за себе си бих носила и 5-та ръка, но не и за детето.

Лично мнение, не ангажирам никого с него!
Все пак, важното е да сме живи и здрави!
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2017, 14:51

И аз съм на това мнение, ако майката има желание, нека да си купи тя втора ръка нещо, но да й се подари за мен е много грозно. Получавала съм подаръак втора ръка, стана ми неприятно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:11

Кофти е да вземеш стари дрехи и да ги подариш на някое дете, ако са те помолили изрично за такива дрехи хубаво, ама на никой нему е приятно да му подарят стар кат.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот fairy » 03 Фев 2017, 00:15

Без да попитам дали има нужда и аз не бих подарила, защото може да засрамиш така човек и той да се почувства като последния бедняк.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2017, 13:07

Когато решиш да подариш на някой нещо, купи му нещо хубаво, дори и да е по-малко, отколкото от втората ръка. Обидно е, и изглежда като начин, в който се отбива номера, по-добре да се купи нещо хубаво. След това ако човека реши, сподели му за твоите находки, дас и купува на детето каквото поиска.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Локумът » 14 Мар 2017, 12:57

silver933 написа:Когато решиш да подариш на някой нещо, купи му нещо хубаво, дори и да е по-малко, отколкото от втората ръка. Обидно е, и изглежда като начин, в който се отбива номера, по-добре да се купи нещо хубаво. След това ако човека реши, сподели му за твоите находки, дас и купува на детето каквото поиска.

Taка е да, особено за чуждо дете няма как да се подаряват неща втора ръка, просто е грозно и противно. Ако вече са толкова близки , да я заведе в магазина, ако жената си хареса да й го купи, ама ей така абсурд просто.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Петя Георгиева » 09 Ное 2018, 15:10

За себе си взимам понякога, обаче детето си - твърдо не.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Lana » 04 Дек 2018, 15:55

Звучи ми гнусно, точно пък за деца.
Аз за себе си купувам дрехи втора употреба, ама за детето не бих. Кожата им е по-деликатна, дори и изпрани, пак не бих посмяла.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта