Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот pavleta » 21 Окт 2016, 14:17

Имам въпрос към вас, форумци, и се надявам да разрешите колебанието ми. Още от сега си намислям какво ще правя райските ябълки, които ги има в двора ни. На този ценен плод още му е раничко да го глася в рецепти и подобни, но обичам по-навреме да си планувам нещата. Поне това е хубавото, че издържа на доста ниски температури, но проблемът ми и чуденката ми е дали издържа на топлинна обработка. Винаги са ме предупреждавали, че в никакъв случай не трябва да варя или пека райската ябълка, а да я консумирам само в натурално състояние. Истина ли е това? В какви рецепти тогава мога да я използвам и какво мога да правя с нея освен да я ям така направо?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот fawla » 21 Окт 2016, 15:20

Не мисля, миналата година една колежка пече райска ябълка и сподели, че е станала вкусна, така че спокойно си експериментирай :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот Enjis » 21 Окт 2016, 15:29

Не съм пекла райска ябълка досега, но според мен не би трябвало да има проблеми. Може би, ако добавиш някоя подправка оттгоре, като канела например? :?: Бон Апети :wink:
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот svetlozara » 21 Окт 2016, 16:23

ПО-скоро си я представям печена без нищо и с кленов сироп накрая. :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот dejavu » 21 Окт 2016, 16:58

Аз досега съм я яла в чисто натурален вид. Чакам да омекне и да стане на пихтия вътре, така най-много я харесвам. Не е толкова стипчива. Предполагам, че от топлинната обработка се губят полезните й вещества. Не ми се вярва да се разваля вкуса й или да става негодна.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 20:35

Не е нужно да се обработва топлинно. Може сурова да се прави на крем или смесена с кисело мляко и става десерт. Може и сладко да се направи от нея, не пречи.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Райска ябълка и топлинна обработка - забранено?

Мнениеот julianne » 08 Ное 2016, 17:36

Ето тук видях една рецепта с райски ябълки и маскарпоне, което аз много обичам да ползвам и съм решила да я опитам: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%84%D0%B5. Райската ябълка направо така я ям, не съм правила никакви десерти с нея, но явно става за такива неща.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта