Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Юни 2017, 09:11

Едното за сметка на другото. Ученето и четенено не бива да отнасят детето извън реални свят на прителствата. Сякаш наиситна няма намиране на златната среда, все едното бива заместено от другото.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Юни 2017, 09:52

Хубаво е да се четат книги, аз още чета преди да си легна, това ми е навик останал от години. Има твърдения обаче, че когато четенето е САМО в леглото, то се свързва като нещо неприятно, защото всяко дете отказва да спи вечер, знаете.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот viviann » 09 Ное 2018, 15:33

Що пък отживелица? На моите им четяхме сигурно до 6-7 годишна възраст, когато вече сами почнаха да си четат. Това са мили моменти на спокойствие, които не бих заменила с нищо друго.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот @Лорчето » 14 Ное 2018, 15:56

Аз пазя такива хубави спомени от детството си, именно заради четенето на приказки. Никога не бих лишила децата си от тях един ден, без значение дали е демоде или не. Да, има таблети и какво ли още не, но само книгата може да те накара да се чувстваш уютно. Това са моменти на гушкане с детето, безценни са.
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Тъжна Луна » 14 Ное 2018, 17:27

ааа не, няма отживелица в тези неща. такива спомени имам от преди, когато приказките за лека нощ важаха. странното е че не помня майка ми да ми е чела, ама тя твърди че е, докато един ден й е писнало и е решила да ни учи да четем и да не я занимаваме :lol: аз в моето дете обаче не възпитах тази обич към приказките за лека нощ, така че.. евентуално на дтари години ще се явявам на поправителен изпит с унучето :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта