Знаете ли как да направя кокосово масло?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот kauda » 25 Окт 2016, 10:24

Имам у нас 3 кокоса и се чудя какво да ги правя, не ги харесвам да ги ям така като "плод" и затова разбрах, че ако си извлека маслото от тях, после май ще имам и кокосови стърготини, но не съм сигурна за второто. :roll: Изобщо, кажете какво може да се направи с кокоса, за да се превърне в кокосово масло, някой от вас правил ли е? :roll: Ще ми се да пробвам, а и после ако кажете как сте го съхранявали, още по-добре. Горе долу колко масло успявате да извлечете от малко кокос? :roll: Целта ми е това: :mrgreen:
coconuts-Coconut-oil-on-spoon.jpg
coconuts-Coconut-oil-on-spoon.jpg (35.31 KiB) Прегледано 1184 пъти
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот Jully » 25 Окт 2016, 12:44

Пробвала съм, но не ми се получи, може би защото сокоизтисквачката ми не е достатъчно добра за целта. Гледах клип как се прави та реших и аз, взех плод, настъргах го и го сложих в сокоизтисквачката, която ми е бавно пресоваща. Та резултата накрая беше, че имах съвсем малко нещо като масло по цедката, а останалото задръсти машината, може би моята не ебила подходяща, защото е вертикална, а не хоризонтална.
Друг вариант, който знам , но не съм пробвала е от пълномаслени кокосови стърготини се пускат в робота и се пасират/блендират/ режат или както там искаш го наричай , докато се получи кокосово масло.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот kauda » 25 Окт 2016, 15:12

Не звучи трудно, а пълнозърнестите кокосови стърготини си ги извличам от кокоса нали? :oops: :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 09:35

Пробвах и аз веднъж и не ми се получи, имах съвсем малко масло, което си изядох набързо. :roll: Може би е от сокоизтисквачката, моята е Тефал бавнопресоваща. :mrgreen: Нищо не стана, затова препоръчвам да се ползват стърготини и в чопъра и да стане.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2016, 10:56

Правила съм, но от кокосови стърготини и ми се получи, само че от плода кокос не съм пробвала. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот klara » 26 Окт 2016, 10:56

В какъв вид е това, което успявате да извлечете от кокоса или стърготините? Течно ли е? Питам, защото нямам представа, а не съм и пробвала.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 12:40

klara написа:В какъв вид е това, което успявате да извлечете от кокоса или стърготините? Течно ли е? Питам, защото нямам представа, а не съм и пробвала.

Трябва да е кремообразно, по-скоро.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот analizatorka » 02 Ное 2016, 23:26

От един кокос колко масло ще се изкара? Има да биеш до припадък. Може би и не издържа дълго време, едва ли в хладилника ще изкара много.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот MGB » 09 Ное 2016, 10:03

По-добре да си купя, нито знам каква е технологията, нито усилията ми ще си заслужават сигурно. Не виждам смисъл.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Знаете ли как да направя кокосово масло?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:45

MGB написа:По-добре да си купя, нито знам каква е технологията, нито усилията ми ще си заслужават сигурно. Не виждам смисъл.

Ами купи си, но усилията не са чак толкова, такъв тип мнения не ги разбирам, като нямаш какво да кажше , не го казвай. Радваме се, че ти ще си купиш, а който се интересува технологията не е трудна и спокойно може от всеки кокос да се направи кокосово масло, след като се настрърже и блендира достатъчно продължително.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта