Как да се грижа за съдомиялната си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Jully » 02 Ное 2016, 14:55

В съдомиалната слагам всякакви материали едновременно, само като спазвам някакви правила за подреждане - къде да са чашите, чиниите и така. Тъй като не я ползваме много активно, веднъж в месеца пускам таблетка за почистване, а от време на време изваждам филтъра и го почиствам. Нищо сложно, голямо облекчение ми е съдомиалната.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот svetlozara » 02 Ное 2016, 16:33

не е ли ненужен уред съдомиалната? Имам предвид, не е ли много неикономичен ? Чудя се дали да си взема,но като гледам колко вода трябва да се мие, да се пуска на самостоятелни програми и не знам си какво си..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот mangusta » 02 Ное 2016, 17:40

svetlozara написа:не е ли ненужен уред съдомиалната? Имам предвид, не е ли много неикономичен ? Чудя се дали да си взема,но като гледам колко вода трябва да се мие, да се пуска на самостоятелни програми и не знам си какво си..


Май си излиза същото като ги миеш на мивката. Тогава пак доста вода тече и отива. Но с тези пхрепарати, които са нужни, вече май сметката излиза отгоре.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот gabinka_80 » 03 Ное 2016, 10:49

Удобство е да имаш съдомиялна, когато имаш гости да речем и после я пускаш, без да се занимаваш излишно, мен някой път кръст ме заболява над чешмата. :lol:
Но пък за ежедневно ползване е безмислена, повечето миялни са много големи, за около 2-3 сервиза от 18 части, което означава, че ти трябват мноого чинии, за да не е безсмислено пускането на уреда.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот m.vulev » 03 Ное 2016, 12:45

Затова трупат мръсни съдове, за да се напълни съдомиялната и чак тогава :lol: . Аз не мога да гледам така затрупана мивка с мръсни чинии, тенджери и тави и все мрънкам за това.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Elica » 04 Ное 2016, 13:26

m.vulev написа:Затова трупат мръсни съдове, за да се напълни съдомиялната и чак тогава :lol: . Аз не мога да гледам така затрупана мивка с мръсни чинии, тенджери и тави и все мрънкам за това.

Е темисля, се слагат направо в миалната, не се нареждат по маси, мивки и т.н. А ти като не можеш да гледаш мръсни съдове, дано да миеш редовно у вас, да не си в тежест на жена си с капризите си. :wink:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот ramimni » 04 Ное 2016, 14:26

Аз редовно проверявам отделението за соли и го зареждам, почиствам филтъра и веднъж в месеца я пускам празна, като сложа малко сода.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 05 Дек 2016, 12:59

mangusta написа:
svetlozara написа:не е ли ненужен уред съдомиалната? Имам предвид, не е ли много неикономичен ? Чудя се дали да си взема,но като гледам колко вода трябва да се мие, да се пуска на самостоятелни програми и не знам си какво си..


Май си излиза същото като ги миеш на мивката. Тогава пак доста вода тече и отива. Но с тези пхрепарати, които са нужни, вече май сметката излиза отгоре.


Значи, аз да си кажа...за да измия една пълна мивка си ми трябва цял бойлер, което никак не ми е изгодно. На всичкото отгоре ми коства поне час висене на мивката. Предпочитам да я включа през нощта и този един час да го прекарам по по-приятен и полезен начин. Препаратите не се купуват всеки ден, кутия сол примерно я ползвам повече от 6 м и ми струва 5-6 лв. Смятала съм колко струва един цикъл по отношение на препарати и е някакви стотинки.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Дек 2016, 13:06

Определено не се мисли, че ползването на бойлера за миене на чинии си отива цял бойлер. Но и съдомиалната си е занимавка, веднъж да ги измиеш без препарат (което пак те кара да пускаш топла вода), за да им изпадат остатъците от храна, после да ги сложиш в миалната... :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 05 Дек 2016, 15:56

Е, то ясно, че колкото хора - толкова мнения, няма лошо. За мен миялната е страшно облекчение и да предпочета миенето на ръка за мен е равносилно на пране на ръка.
Разбира се, всяка къща сама си изгражда правилата, по които да живее и в крайна сметка кое как ще ползва и дали ще ползва си е въпрос на предпочитания.

Важното е да сме живи и здрави и да живеем в разбирателство! :grouphug:
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта