Как да се грижа за съдомиялната си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Alex_mor » 05 Дек 2016, 16:00

Винаги съм си мечтал за съдомиалня, след като съм имал гости у нас, само това с измиването преди да се сложи в машината ме отказва малко... :roll: Гери, кажи ти как процедираш?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 11:48

Alex_mor написа:Винаги съм си мечтал за съдомиалня, след като съм имал гости у нас, само това с измиването преди да се сложи в машината ме отказва малко... :roll: Гери, кажи ти как процедираш?

Не знам дали има друга Гери, ама аз да си кажа :grin:
Не мия предварително, грубите остатъци ги отстранявам със салфетка или прибор /както правех и когато нямах уреда, преди да ги сложа в мивката/. Ако все пак съм пропуснала нещо, то си отива във филтъра, той е много лесен за поддръжка.
Едно от най-важните неща, когато избираш машината, е да е с две перки.

Можеш да отвориш сайта на финиш /таблетките/, там има клипче, което показва как работи миялната.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2016, 13:22

Само ти си Гери май! :mrgreen:
И аз много се въртя и суча около съдомиална, много искам, защото у нас уж сме само 3-ма човека но винаги мивката ми е пълна, не мога да си видя посудата измита. :lol: Филтъра не става ли много гнусен, колко често го чистиш? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 14:21

rabotnata pchela написа:Само ти си Гери май! :mrgreen:
И аз много се въртя и суча около съдомиална, много искам, защото у нас уж сме само 3-ма човека но винаги мивката ми е пълна, не мога да си видя посудата измита. :lol: Филтъра не става ли много гнусен, колко често го чистиш? :roll:



Филтъра го преглеждам почти след всеки цикъл за груби остатъци - зрънца царевица, ориз или хартиени етикети примерно :)
Иначе през няколко измивания, той е 2 части, в банята с препарат и гъба, всичко пада, лесно и бързо е.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот annydance » 08 Дек 2016, 14:28

Не трябва ли да се махат хартиените етикети преди да се сложат в съдомиялната? Аз чинно си ги махам преди да поставя бурканите вътре. Именно за да се избегнат всякакви задръствания и проблеми.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 14:33

annydance написа:Не трябва ли да се махат хартиените етикети преди да се сложат в съдомиялната? Аз чинно си ги махам преди да поставя бурканите вътре. Именно за да се избегнат всякакви задръствания и проблеми.

Може и да е редно да се махат :lol: ама на мен не ми се занимава и не го правя. Нали е хартия, разгражда се :oldtimer: На това разчитам :rolling:
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2016, 15:33

на мен винаги са ми го представяли много гнусно това с филтъура! каква е твоята миалня?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 15:53

Mon_ton написа:на мен винаги са ми го представяли много гнусно това с филтъура! каква е твоята миалня?

https://www.zora.bg/indesit/dfg-26b10-eu/24412


Чак пък гнусно...като се поддържа редовно всичко е ок.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2016, 16:03

Гери.Габровска написа:
Mon_ton написа:на мен винаги са ми го представяли много гнусно това с филтъура! каква е твоята миалня?

https://www.zora.bg/indesit/dfg-26b10-eu/24412


Чак пък гнусно...като се поддържа редовно всичко е ок.

Благодаря ти. Кажи ми също, има ли опции за пускане на по-малка програма, така де, аз всичко на всичко имам общо 1 комплект от по 6 съда, ако изцапам всичко прави 18 с някоя счупена, станаха 10 чинии. Не е ли безсмислено да се пуска с толкова малко чинии вътре и 2 тенджери, 1 тава.
И когато пускаш, смесваш ли чинии с тенджери и тави? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 16:16

Има опция 1/2 зареждане. Не слагам само дървени неща. Всичко останало смесвам без проблем, в общи линии ползвам една или две програми, но като сложа тава, половината долна кошница е заета.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта