Как да се грижа за съдомиялната си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Окт 2016, 17:00

Моят мъж ме нави да си купим съдомиялна машина, макар че според мен нямахме нужда и не е от първа необходимост, но както и да е. Сега си имам чисто нова вкъщи и изобщо не съм наясно откъде и как да я подхвана. Дадоха ни подарък препарат и мисля засега да се спра на него, пък после ще видим. Сега седя и се чудя трябва ли да ползвам и препарат за почистване на самата съдомиялна, какво мога да слагам в нея и такива работи. Трябва ли да изплаквам предварително съдовете преди да ги пусна там? И как да я предпазя от котления камък, защото много е твърда водата, която тече от чешмата? Може на някой да му изглеждат глупави въпросите, но не искам да я прецакам и парите да отидат на вятъра.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот penny » 25 Окт 2016, 17:33

За да ти върши дълго време работа съдомиялната, трябва и самата нея да я поддържаш и затова се ползват и препанари за почистване на съдомиялната - от мазнините, котления камък. Няма начин иначе.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Гери.Габровска » 25 Окт 2016, 19:31

За мен съдомиялната и пералнята са най-великите изобретения! :cheerleaderkid: Няма ли инструкция за работа? Ако няма към самата машина, можеш да влезеш в сайта на производителя и да си изтеглиш.

Първото включване обикновено е на празна машина. По отношение на профилактиката, на 3 месеца горе-долу я почиствам /препаратите за почистване са си еднократни дози, пак на празна машина/, а почти на всяко включване преглеждам филтъра и при нужда почиствам.

При ежедневна употреба не изплаквам нищо, но разбира се, премахвам всички остатъци от храна. Обикновено я настройвам да се включи през нощта, сега ми е още по-приятно да готвя и да посрещам гости! :utensils: :utensils:
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 08:15

Гери.Габровска написа:За мен съдомиялната и пералнята са най-великите изобретения! :cheerleaderkid: Няма ли инструкция за работа? Ако няма към самата машина, можеш да влезеш в сайта на производителя и да си изтеглиш.

Първото включване обикновено е на празна машина. По отношение на профилактиката, на 3 месеца горе-долу я почиствам /препаратите за почистване са си еднократни дози, пак на празна машина/, а почти на всяко включване преглеждам филтъра и при нужда почиствам.

При ежедневна употреба не изплаквам нищо, но разбира се, премахвам всички остатъци от храна. Обикновено я настройвам да се включи през нощта, сега ми е още по-приятно да готвя и да посрещам гости! :utensils: :utensils:

Много се чудя за съдомиялна. :roll: Но това, че трябва да махна всички остатъци - все пак трябва да се изплакне чинията, за да се махне всичко, т.е. аз вече я "измивам" един път, а после пак я слагам да се мие... :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Lyomi » 26 Окт 2016, 09:10

Препарат за измиване на съдовете, препарат за почистване на съдомиялната, препарат за предпазване от котлен камък. Аз трябва да работя само за съдомиялната :lol: . Толкова много препарати ме притесняват, не е ли вредно? Чувала съм, че може да се сложи и сол, за да пази машината от котления камък.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2016, 10:57

Lyomi написа:Препарат за измиване на съдовете, препарат за почистване на съдомиялната, препарат за предпазване от котлен камък. Аз трябва да работя само за съдомиялната :lol: . Толкова много препарати ме притесняват, не е ли вредно? Чувала съм, че може да се сложи и сол, за да пази машината от котления камък.

Е тези препарати се използват съвсем обичайни, за почистването на всеки уред.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Kaya » 26 Окт 2016, 12:37

Аз не изплаквам, а изстъргвам чинията с вилица и толкова. После пускам в машината. Мия я с такива таблетки, веднъж седмично.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот analizatorka » 26 Окт 2016, 13:55

Без препарати и таблетки няма как да стане :smile: . Първо се чудех кои съдове да слагам най-отгоре, когато купих моята. Най-отгоре слагам леко замърсените, а най-мръсните най-отдолу. Иначе за котления заедно с препарата, който се бори с него, слагам и малко сол. Това ми го казаха в магазина, когато я купувахме.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот pravilno » 27 Окт 2016, 12:13

В началото мен ме беше страх какви съдове от различни материали мога да слагам вътре и да не й направя нещо :lol: по тази причина. Но после разбрах, че няма как да я счупя, а само неподходящите за миене в съдомиялна машина съдове ще пострадат.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да се грижа за съдомиялната си?

Мнениеот Kremiliya » 31 Окт 2016, 15:04

pravilno написа:В началото мен ме беше страх какви съдове от различни материали мога да слагам вътре и да не й направя нещо :lol: по тази причина. Но после разбрах, че няма как да я счупя, а само неподходящите за миене в съдомиялна машина съдове ще пострадат.

А избираш ли ги дали примерно да с само пластмасови, или само стъклени, или слагаш всичко?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта