Действа ли наистина хомеопатията?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Окт 2016, 14:38

nefertiti написа:Де да можех да си лекува настинки с плацебо метод :) Тогава сигурно щях да мога с мисъл да си разбърквам и кафето, вместо да се протягам :). Но дори хомеопатията да е плацебо, ако успява, значи е вариант за някои неща.

Леле, аз лично щях само с мислене да си чистя сериозно! :mrgreen: Нямаше да си мръдна пръста и сега нямаше от 3 дена да ми тече носа и да кихам, а вече щях да съм си повярвала, че съм здрава. може би защото не ползвам хомеопатиа, а съм се доверила на традиционната медицина за лекуването ми. :bump:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Окт 2016, 16:46

И аз не съм сигурна в какво да вярвам, но традиционната медицина виждаме, че до голяма степен ни съсипва здравето, затова все мислим и се ориентираме към друго. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Malina » 01 Ное 2016, 12:11

На мен често ми е помагала хомеопатията и не мисля, че е било плод на измислици. С еднакво убеждение и желание действам, когато става въпрос за здравето ми - гледам да се излекувам без да си втълпявам каквото и да е било.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Локумът » 01 Ное 2016, 16:13

Пил съм веднъж хомеопатия, уж за намляването на апетита - първия път имаше очаквания ефект, втория път не. :) ей тва сега кой как ще ми го обясни?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Nightmare » 02 Ное 2016, 11:01

Локумът написа:Пил съм веднъж хомеопатия, уж за намляването на апетита - първия път имаше очаквания ефект, втория път не. :) ей тва сега кой как ще ми го обясни?


Явно организмът ти е свикнал с лекарството и няма нужния ефект вече. Друго трябва да пробваш.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот nefertiti » 02 Ное 2016, 14:51

Първия път колко изпи? Да не си се нахранил с хапчетата :lol:
Шегата настрана, хомеопатията по принцип не действа рязко, може би ефекта е трябвало да се прояви във времето..?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот svetlozara » 02 Ное 2016, 16:34

Локуме, anacardium orientale ли си пил? аз също съм вземала и ефекта беше същия, първия път имаше подобрение, втория път, въпреки че беше след около година и нещо, ефект нямаше. :roll: Не знам каква може да е причината, затова пък сега мога ли да кажа, че не действа, или обратното.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот mangusta » 02 Ное 2016, 16:58

По едно време детето започна често да боледува и решихме с баща му да го заведем на хомеопат. Разпита ни подробно,изготви ни профил и ни предписа съответните лекарства. Стриктно спазвах всичко и ги давах. Подобри се. После всеки път като забележех, че започва да се разболява, давах осцилококцинум да изпреваря и някой път имаше ефект, друг път не. Имах чувството, че като бонбонки ги приемаше по едно време. Накрая се отказах да давам, може би съм сгрешила, но не виждах смисъл вече.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Fancy » 10 Ное 2016, 11:34

Иска се постоянство и отдаденост при хомеопатията. Или ползваш изцяло такива продукти, или не се занимаваш с нея. Днес пиеш хомеопатично, пък за същото нещо после пиеш стандартното хапче според мен не става.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:32

Според мен действа еднократно, няма как да се излекуваш с хомеопатия, един път ще ти мине, пък20 пъти няма.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта