Действа ли наистина хомеопатията?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2016, 10:51

Отново сме болни у дома и вече се замислям за хомеопатия, за да заменя традиционното лечение. Не съм много запозната са хомеопатията и т.н. но да си призная малко съм скептична. Интересно ми е, дали хомеопатията действа наистина, или по-често се случва да се задълбочи заболяването и проблема, който имаме в момента.
Някой от вас лекува ли се само на хомеопатия и какви лечения предприема и какво точно се случва със здравето ви? :roll: Сами ли предписвате комбинациите, или винаги се доверявате на хомеопат? :roll:
Например, при настинки, грип, подобен тип сезонни проблеми, как се лекувате и съпоставимо с традиционната медицина какви плюсове има за хомеопатията? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 12:25

Голяма част от лечението ми, когато съм болна заема хомеопатията. Използвам много хомеопатични таблетки и ми минава бързо, но да чукам на дърво, не ми се е налагало да лекувам нещо сериозно. според мене е задължително да посетите хомеопат, за да може да се назначи правилно лечение, прегледите при такъв специалист продължават няколко часа и се вземат под внимание много различни фактори, затова нещо действащо при един, може да не действа при друг.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот svetlozara » 27 Окт 2016, 14:14

Не съм успявала да се справя аз лично с хомеопатия. Каквито и проблеми да съм имала, винаги се е налагало да прибегна до истински лекарства. Пила съм Хомеожен за дращещо гърло и лека кашлица, накрая се влоших адски много.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Gold » 27 Окт 2016, 14:33

За настинки хомеопатията много пъти е достатъчно, но само за такива неща съм пробвала. Почнат ли ангини и вируси обаче, не смея само на нея да разчитам.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 22:37

Единственото, което помага при хомеопатията е плацебо ефекта! Помага и това, че примерно кака Мара казала на съседката си, че по ТВ чула как от хомеопатията няма по-добро.. Рекламите и лъскавата опаковка вършат чудеса и правят хомеопатията да "помага". Помага и то страшно много на производителите и разпространителите на хомеопатични лекарства да стават по-богати. Къде ли вече не се продават лекарства за здрави хора... навсякъде ги има и като влезеш в БГ аптека, все едно си на сергията на пазара.... само посочваш с ръка какво искаш и ти се подава... показваш опаковката и ти се подава... ама дали имаш рецепта, дали го е изписал лекар или ти го е изписала кака Мара, какво значение има като "помага"...
Поставял съм много "бързодействаща" и ефикасна инжекция на истерик изпаднал в нервна криза... и то му я поставям на "специално" място да му помогне много бързо... Всъщност съм поставял инжекция с физиологичен серум в областта на корема и след няма и минута кризата му минава от тази "специална" инжекция...
Има една зависимост...едно взаимодействие между разума и тялото на човека... тя е много важна, но е и сложна за обяснение и изисква човек да има подготовка в материята...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот zheleva212 » 28 Окт 2016, 09:05

Аз по отношение на хомеопатия, народна медицина, алтернативна и т.н. съм малко като нито рак, нито риба. Не вярвам напълно, но и не отричам напълно. Ясно е, че лекарите не признават нищо друго освен официалната медецина и нейните лекарства, но ми е любопитно какво мислите вие, Био доктор, за тях. Все пак съществуват от векове някои алтернативни медицински практики и защо още съществуват, щом ефекта им е само плацебо?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот S_Milenska » 28 Окт 2016, 09:18

Много ми е интересно, как малки деца успяват да се излекуват с хомеопатия, след като всичко е плод на тяхното самовнушение? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот nefertiti » 28 Окт 2016, 12:59

Де да можех да си лекува настинки с плацебо метод :) Тогава сигурно щях да мога с мисъл да си разбърквам и кафето, вместо да се протягам :). Но дори хомеопатията да е плацебо, ако успява, значи е вариант за някои неща.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Harmony » 28 Окт 2016, 13:17

Когато практически виждаш, че нещо действа и то нееднократно, не мога да се съглася, че е игра на мозъка или нещо друго.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Действа ли наистина хомеопатията?

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 13:31

Не ви задължавам по никакъв начин да вярвате или да не вярвате. Само ще ви сподлея, че в медицинският университет не се изучава дисциплина "Хомеопатия".
Споменах ви за едно взаимодействие между разум и тяло... Вярвайте в каквото пожелаете, аз споделих мнението си като лекар за хомеопатията като лечение.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта