Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 12:15

Имам витилиго от много години, и сякаш вече се примирих с него, но от време на време си напомням, че много ме дразни и ми се иска малко поне да го прикрия. :roll: Вярно е, че лечение на това заболяване няма, но все пак .. може би мъничко да се подобри състоянието, малко поне да се получи пигментация по засегнатите участъци. :roll:
Не се интересувам от процедури и от козметични препарати, а от народни рецепти и маски,които сте ползвали, чували, прочели или знаете, че действат за да се пробуди отново производството на меланин в засегнатите участъци, или поне малко да се закрие разликата в цветовете. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Мнениеот Lyomi » 28 Окт 2016, 11:17

Куркума и синапено масло казват, че помагат при витилигото. Прави се паста и се маже съответното място.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Мнениеот miron » 28 Окт 2016, 11:21

Да ти кажа за маски не знам, но се твърди, че сокът от магданоз помага, можеш да паробваш и с това :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Мнениеот balsam » 03 Ное 2016, 21:41

Това е такова поражение на кожата, че едва ли може да подействат някакви масла. Не съм чула и ли видяла човек, който да е успял въобще да я възстанови.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Използвате ли някакви маски в борбата с витилиго?

Мнениеот kauda » 19 Мар 2017, 20:00

Да, няма спасение, за магданоза съм чувлаа и съм го пробвала, нищо не действа локално на кожата. :(
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта