Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 27 Окт 2016, 18:23

Със семейството ми живеем в малък град /Чирпан/, където всеки познава всеки. Хората са услужливи, а когато има нужда, често имаме готова препоръка на кого да се обадим. Всичко е сива икономика, няма официални регистрации като фирми, но работят и то добре. И цените са по-ниски и оплаквания нямахме, до преди около 1 седмица.
Преди 4 месеца бойлерът ни излезе от гаранция, а седмица след това забелязала жена ми, че терморелето не работи. Спряхме го и позвънихме на кварталния майстор, който всички викат за електричество. Дойде на другия ден, помърмори малко за качеството на "днешните бойлери", запалил колата и отишъл до Стара Загора за ново термореле, защото "нямало друго такова никъде в Чирпан". Предупреди ни, че е взел ново, по-мощно, за да може да отговори на нуждите на бойлера ни, да не увеличаваме до края.
И наистина, на средно положение на термостата, водата излизаше вряла. Намалихме го на минимално положение, водата беше пак много гореща и често клонеше към високите нива на термометъра. И сметките скочиха.
Въпреки, че до момента не съм имал основание да се оплаквам от работата на този майстор, реших да проверя всичко с един колега от работата, който е инженер. Знам ли какво да очаквам, ток е все пак, имам постоянно кошмари от евентуални инциденти.
За моя голяма неприятна изненада, оказа се, че са ми сложили термореле втора употреба, което въобще не е пригодено за бойлер, а е от нещо друго. И всичките проблеми и ненормални разходи идват от "новото термореле от Стара Загора". Сега си спомних, че нито касова бележка ми даде, а ми коства всичкото 90 лева - заради повторното идване и "специалната част".
От вчера съм с нов бойлер, който ми го монтираха от магазина, издадоха ми фактура и гаранция на монтажа. Нещата са вече различни.
Само се чудя, какво да предприема срещу този "пишман майстор", който ще продължава да лъже хората в нашия малък град. Срещнах го, казах му в очите, че съм разбрал за измамата му, никаква реакция. За полиция е късно, за оплакване другаде - аз нямам никаква касова бележка, нищо. Какво мога да направя, не за да си отмъстя, а за да спася други от този бездарник.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот bditranslations » 27 Окт 2016, 18:27

Изключително ме учудват хора, които приемат на доверие всичко, което им казва някой. Как може да се доверите на някого, който идва и започва да пипа бойлера ви? Регистрирана фирма ли е??
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 18:32

Най-елементарното нещо, което може да правите е за подходящата работа да търсите подходящият човек. В едни други бели държави ползват понятието оторизиран сервиз, може специализиран сервиз, както ви е по-удобно...
Обръщайки се към кварталният електричар сте получили точно това, което сте търсили...квартална услуга според възможностите, знанията и уменията на кварталният електричар...
Престъпление не е извършено и за оплакване в полицията не може и дума да става!
Полицията не е тоалетна хартия, че да я занимавате с гражданскоправните си проблеми... Просто мислете с главите си, като плащате мислете предварително какви пари плащате, какъв документ трябва да ви се издаде след плащане и т.н... Все "сложни" неща за брата българин...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 27 Окт 2016, 18:51

Всички сте прави и осъзнавам грешката си. Въпреки това, какво да направя!?
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 19:28

Тео Чирпанлийски написа:Всички сте прави и осъзнавам грешката си. Въпреки това, какво да направя!?


Ето ти един вариант, който може да се приложи в твоят случай http://armenskipop.com/
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот penelopa » 27 Окт 2016, 20:05

Като се познавате всички в Чирпан, не ти остава нищо друго освен на всички да разправяш какъв майстор е този. Не че ще те огрее много.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот Golfie » 27 Окт 2016, 22:22

Може да ви е смешно, но мен ме е удрял ток точно в банята и е кошмарно преживяване. Причината - абсолютно същата, доверих се на бездарен майстор, без диплома и без никакво образование. Добре, че още съм жива.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот zheleva212 » 28 Окт 2016, 09:11

В България си е редовна практика като се развали нещо вкъщи или мъжът да се оправя, или да вика някой познат, който е майстор и той да го поправи. Ами и на мен нещо да ми се развали почвам първо да мисля кой може да ми го оправи, а не каква фирма да извикам, защото не знам към каква да се обърна и откъде да взема координати. Уредите, които са в гаранция, са ясни - посочен е адрес и фирма за сервиз, ами другите?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот S_Milenska » 28 Окт 2016, 09:23

penelopa написа:Като се познавате всички в Чирпан, не ти остава нищо друго освен на всички да разправяш какъв майстор е този. Не че ще те огрее много.

И аз мисля, че тва е начина, да се разлаят кучетата и толкова. Да си знаят, че е измамник и ако имат възможност да търсят друг, на който да се доверят.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Проблеми с кварталния електричар в град Чирпан - едва не ни коства живота

Мнениеот miron » 28 Окт 2016, 11:40

Стига му да го похвалиш тук- там и да знаеш, че тоя човек ще пострада авторитета му. Ти си почнал да го хвалиш.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта